Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nektek mi a véleményetek?...

Nektek mi a véleményetek? Lumbálással kapcsolatos!

Figyelt kérdés

2 honappal ezelött virusos agyhártyagyulladás gyanujával utaltak be a korházba (angliában élek). 3 napi kezelés után majdnem teljesen rendbejöttem mikor közölték hogy lumbálni kell mert csak igy tudják megmondani 100% ra hogy azom volt e vagy sem, én hevesen tiltakoztam de végül belementem, mondták hogy nem fog fájni és semmi következménye nem lesz/lehet. elöször 2 hölgy végezte, bár nekem az volt a benyomásom a lumbálás folyamata alatt hogy az egyik a 2 közül még csak "tanul", mert a másik instrukciokat adott neki, node, a kedves hölgyemény sikeresen mellészurt mire rándult a bal lábam, nem volt igazán semmi bajom közbe nem fájt, csak az a furcsa kellemetlen gondolat hogy egy tüvel probálják kitapogatni a gerincem, erre odaugrott a másik hölgy, aki ujra megprobálta, arra is bal lábbal válaszolt a gerincem, de egyiksem találta el a keresett pontot. mondták 15 perc után hogy hivniuk kell valaki mást, mert tul rövid volt a tü és ujra kell csinálni, igy is lett, fél ora mulva megjelent egy ur, aki mindezt megcsinálta elsöre és kb 3 perc alatt, majd meg is mutatta a vétel eredményét, kristálytiszta folyadék, majd közölte hogy 2-4 ora mulva járkálhatok, én igy is cselekedtem, nem volt fejfájás meg semmi, csak pisilni kellett! másnap hazaküldtek azzal hogy minden rendben, nem volt agyhártyagyulladásom! hazamentem, majd rá 1 napra iszonyat fejfájásom volt ha ültem az állás ment kevesebb fájdalommal, rá kb 4-5 napra hogy kijöttem elkezdett fájni a hátam, majd végül hétröl hétre rosszabb lett és végül dolgozni alig birtam, a hagyományos fájdalomcsillapito semmit sem ért (paracetamol, ibuprofen, mert ezeket lehet csak kapni itt angliában recept nélkül, mást meg nem adtak) kb 2 hétre hogy elkezdödtek a fájdalmak, visszamentem orvoshoz aki mondta hogy beutalot kér a fizioterápiára, ahol ma voltam , ott közölte a kedves hölgy hogy idegi sérülésnek nincs nyoma, és minden rendben van és semmi köze a fájdalmamhoz a lumbálásnak , csak beképzelem! de sajnos ezt nehezemre esik elhinni, inkább csak azt akarta elérni hogy ne menjek ügyvédhez!

véleményeket kérnék ezzel kapcsolatban hogy mégis mit lehet tenni, vagy mit lenne érdemes tennem, mert az hogy hülyének néznek az nem tetszik!

köszönöm elöre is



2012. aug. 1. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy látszik Angliában nem valami profik ebben. Nálunk,ahol dolgozom, 24 órás fekvés a módi, ágytálba kell pisilni, nem szabad felkelni, és rengeteg folyadékot kell fogyasztani vagy infúzió. Pont azért, mert utána alakulnak ki a tünetek, hátfájdalom, főleg, ha többször szúrnak, ne izgulj, hónapokig fog kínozni, fejfájás, hányás. Minél idősebb az ember, annál jobban megszenvedi. Igazából nem szteroid gyulladás csökkentővel lenne jó kúrálni, de mint tudjuk paracetamolt mindenkinek, mert az nem hat, egyre többet vesz be az ember, és legalább hazavágja a máját. Kéne egy orvos, aki tudna neked Diclofenac tartalmú gyógyszert felírni, a jogi úttal nem vagyok tisztában.
2012. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező,


az Egyesült Királyság egészségügye egy lószar, a megérzéseidet helyesnek érzem, az a két hölgy tanuló volt. Ez nem baj, nekik is meg kell tanulni valakin lumbálni, mindenki csinálta először.


3 kérdésem lenne:


- milyen biztosítása van?

- melyik kórházban volt? (város, intézmény)

- vissza tud-e repülni Magyarországra vagy van-e pénze magánorvosra?


Ezek nagyban befolyásolják, hogy mit lehet tenni!

2012. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jelenleg Naproxent szedek, illetve cocodemol-t fájdalomcsillapitásra, és várok a következö idöpontra ,jelenleg a hátfájáson kivül nincs más gondom, bár az is épp elég mikor fiamat probálom fürdetni vagy egyéb tevékenységet folytatok vele( 1 éves) ,én 29 vagyok, férfi!
2012. aug. 1. 17:35
 4/6 A kérdező kommentje:

csak alap életbiztositásom van, intézmény neve

Red hill hospital,west sussex, és sajnos énis érzem hogy itteni ellátás loszar

2012. aug. 1. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy repjegyet haza, és egy neurológus barátomhoz beintézlek, írjál privit.
2012. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi a helyzet azóta?
2013. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!