Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg van olyan háziorvos,...

Tényleg van olyan háziorvos, aki rutinból péniszt is megvizsgál?

Figyelt kérdés

Igazából engem a dolog informatív része érdekel, nem az okoskodó kioktatás, hogy "hány éves vagy?" meg, hogy "tudhatnád, hogy elvileg ez is része kéne legyen a vizsgálatnak..." Szóval a rosszindulatú bejegyzéseket kérném ezúttal máshová írni, nem ide.

Én eddig úgy tudtam, hogyha valaki bejelentekzik egy dokihoz, hogy mostantól hozzá szeretne tartozni, akkor az megméri a vérnyomást, esetleg meghallgatja a tüdőt, szívet, de ennyi. Most meg olvastam valahol, hogy egész meglepődött egy srác, mert a barátnője dokijához átvitte a kartonját, az meg azzal kezdte, hogy egyből mezítlábra, egy szál alsógatyára vetkőzzön le, (nem csak derékig) és, hogy a vizsgálat során bizony az alsó is lekerült és alapos here és péniszvizsgálat is történt.

Engem viszont ez meglep, mivel ez nem háziorvosi, inkább szakrendelési dolog, ráadásul olyat sem hallottam, hogy valahol felnőtt fiatalt úgy vizsgáljanak, hogy a végén anyaszült meztelen legyen.

Orvosok, eü-sök, tapasztalt páciensek! Mi mindebből az igazság?



2012. júl. 28. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jellemző és nem kötelező.Ha problémája van a jelentkező betegnek azt saját érdekében kell közölnie!Esetleg akkor lehet hogy ha az illető ennek a szakorvosa.
2012. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sok dokinál jártam már, de a nőgyógyászon kívül senki nem mondott nekem ilyet, h vegyem le a bugyimat...
2012. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy ez igaz. Szerintem urológusra tartozna a vizsgálat. Ha vkinek olyan jellegü panasza van sem vizsgálgatja meg a háziorvos, szakorvoshoz irányitja, max kér vizelet vizsgálatot és ennyi. De ha egy tini orvost vállt, kötve hiszem hogy ennyire átvizsgálja.
2012. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A doki megnézheti ezt de neki inkább szemre kellene és ha valami nem oda illő dolgot lát akkor beutal szakrendelésre. Nálam a házi orvosomnál volt ilyen, bár ott nem kellett meztelenre vetkőznöm sőt még a farmer is rajtam volt. Én amikor bejelentkeztem semmimet nem vizsgálták meg, csak kérdezgette hogy van e esetleg valamilyen panaszom, meg van e régi betegségem szedek-e gyógyszert meg ilyeneket. Amikor egyszer mentem valami miatt akkor is mondta hogy kicsit húzzam fel a nadrágomat úgy hogy éppenhogy lássa a nemiszervem ő mondta hogy nem kötelező de szeretné látni nehogy baj legyen. Én kérdeztem is tőle hogy ezt mindenhol szokták-e vagy nem, ő erre azt mondta hogy ő csak panasz esetén tapogatja meg meg nézi meg közelebbről így rutin szerűen csak szemmel láthatóan nézi meg aztán utal szakdokihoz mert ő jobban szereti ezt ha inkább hozzáértő szakorvos vizsgálja meg az illetőt mert azért ott több minden kiderülhet persze.

Barátnőm dokija meg teljesen más, nála mindenkinek le kell vetkőznie bugyira végén már azt is le kell vennie és úgy vizsgálja meg testsúly magasság, vérnyomás meg nézi hogyan fejlődik főleg ha olyan 18-22 év körül van. Persze ez nem kötelező ő csak fel ajánlja ezt a lehetőséget és alaposan érvel arra hogy ez miért fontos, persze így panaszt nem hallottam róla mert az tényleg jó doki és teljesen igaza is van mert volt hogy valakinek így derült ki hogy komoly hormonháztartási baja van ami csak így derült ki igazából.

2012. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én vagyok, akit így vizsgált meg a doki, mikor átjelentkeztem hozzá. Akár hiszed akár nem. Egy nagyon kedves, talán 50 év körüli lehet a doktornő. Hihetetlenül alapos és ráadásul nagyon jó fej. Kikérdezett A-Z-ig, a nemi területeket is beleértve, mint pl. volt-e, van-e urológiai jellegű panaszom, szoktam-e önmagamat vizsgálni, hátra tudom-e húzni a bőrt a péniszemen...Aztán a szokásos vizsgálatok után megkérdezte, hogy beleegyezem-e a nemi szervek vizsgálatába. Naná, hogy meglepődtem, ilyenre egyáltalán nem számítottam!! Végigtapintotta az egész alhasamat, a nyirokcsomókat, a heréket, a végén pedig hátrahúzta a bőrt. Akkor ott nagyon cikinek éreztem, de aztán a barátnőmre gondoltam, ha ő kibírja évente a nőgyógyászati vizsgálatot, akkor mi nekem egy kis bőr hátra és vissza húzás...

De miért, te is tervezel háziorvost váltani?

2012. szept. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja, és azóta már többször voltam nála szűrővizsgálaton, pl. idén júl. elején. Akkor is tetőtől talpig vizsgált, a heréket is áttapintotta, de a bőrt ekkor magamnak kellett hátrahúznom. Mondjuk ő egyben a bőrgyógyászom is, így aztán teljesen ok, hogy végigvizsgál.

Szerintem lányoknak a háziorvosnál bugyira vetkőzni egyáltalán nem ritka és fura. Egyedül a bugyi alatt nem vizsgál, azon kívül mindent...

2012. szept. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a házi orvosom nő, de nem járok házi orvoshoz, bár ha kiderülne, hogy vizsgál péniszt ajkakkal lehet járnék hozzá :D
2019. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!