Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Combcsonttörést hogyan gyógyít...

Combcsonttörést hogyan gyógyítják?

Figyelt kérdés

Azt is begipszelik, vagy műtik? Vagy az hogyan gyógyul?


Csak kíváncsiság, "szerencsére" nekem csak a sípcsontom volt eltörve, combig gipszbe volt a lábam, csak elgondolkodtam vajon akinek a combja törik, azzal mit csinálnak.



2012. júl. 28. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy a csont melyik része törik el. Ha felül, a combnyak környéke törik, azt általában műtik, úgy rögzít. Ezt 6- 12 hét tehermentesítés követi.

Ha a csont közepe törik, ott elég lehet a gipsz, ha nem nagy a csontban az elmozdulás.

Ha a térd izületbe hatoló combcsont törés van, na az megint műtétet igényel.

2012. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban eltörött egyszer a combcsontom, műtötték, utána pedig gipszben voltam deréktól lábujjig kb. 2 hónapig.
2012. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!