Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet mégis az epémmel van a...

Lehet mégis az epémmel van a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hónapja műtöttek vakbéllel. Előtte kb 3 héten keresztül fájt a hasam, egyszer nagyon, egyszer kevésbé, és volt, hogy egy pár napra elmúlt. Jobb oldalt végig a hasam egészen a bordaívem alatti részig. Görcsös fájdalmaim voltak és miután már úgy fájt, hogy menni alig tudtam bementem a kórházba. Befektettek, 4 napba tellett mikor mondták, hogy akkor megműtenek. Előző este elég durván begörcsöltem és egy rosszabb vérkép alapján úgy döntöttek, hogy kiveszik a vakbelem. Azóta már "csak" a jobb bordaívem alatt görcsöl be néha gyengén néha erősebben, nyomásra érzékeny és kemény, valamint a jobb vállamba is kisugárzik, de abszolút lázmentes!! Az állítólagos vakbélgyulladásomnál sem volt lázam és nem is hánytam. Nem kávézom, túlzásba sem viszem az alkoholfogyasztást, és amikor tudok sportolok, csak az utóbbi 1 hónapban muszáj volt hanyagolnom. Zsíros ételeket leginkább kerülöm, talán a több édesség befolyásolja az egészet, de az sem óriási mértékben. Elég kellemetlen, hogy még mindig vannak fájdalmaim.

Mi a véleményetek erről?


2012. júl. 16. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Én csak az epe dologról tudok nyilatkozni. Nekem amikor az epeköveimre fény derült, előtte két véglet váltakozott: vagy teljesen tünetmentes voltam, vagy iszonyúan görcsöltem. Nem volt olyan, hogy kicsit fájt, meg hogy nyomásra érzékeny lett volna (értelemszerűen a görcsöknél az is kellemetlen volt).

Mindenképpen érdemes lenne visszamenned az orvoshoz, mert van ott még pár szerved amelyikkel baj lehet (máj, hasnyálmirigy), nem érdemes kockáztatni.

2012. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!