Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért veszik el a babákat...

Miért veszik el a babákat születés után az anyától?

Figyelt kérdés
Mi ennek a célja, miért csak szoptatásra adják vissza?
2012. júl. 13. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Megtörölgetik, és kivizsgálják.
2012. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mikor az uokatesóm babája született csak ott feküdt a többivel eggyüt és nem vizsgáltak semmit!
2012. júl. 13. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egy másik kérdés, valóban megteszik e, de elvileg ezért történik:)
2012. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rögtön a szülés után azért veszik el mert ellátják, lemérik a súlyukat, megmérik a hosszukat, fejkörfogatot, ellátják a köldökzsinórját. Ezek közben az anya nagyon fáradt, fáj a hasa, az egész méhe a vaginája, a gátmetszése, szinte alig él, alig van magánál. Nem 5 perces egy szülés, nagyon kimerítő. A babát azért csak szoptatásnál adják oda mert a kismamának pihennie kell, hogy beinduljon a tejelválasztás és legyen ereje a szoptatáshoz. A kórházi lét alatt az anyukának pihennie kell. Ha hazamegy akkor úgysem tud majd aludni 3 óráknál többet...
2012. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Jó azért ne nézz gyagyásnak tisztában vagyok vele hogy egy szülés nem 5 perces. Azzal nem értek egyet hogy azért veszik el a gyereket mert az anya annyira kimerült, az én unokatesómból csak úgy dőlt a szó szülés után(és őt császározták, az jobban fáj) és amyúgy egy babával csak annyit kell foglalkozni hogy figyelsz rá semmi egyéb, annyira csak képes hogy mellete feküdjön, cirógassa és megszoptassa mikor azt a baba akarja! Szerintem nem helyes ha elveszik az anyától, neki kell rá vigyázni, ez a természet rendje!

2012. júl. 13. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!


Anyukája válogatja! Valaki direkt kéri, hogy vigyék el. De ha valaki együtt akar lenni a babával, arra is van lehetőség. Pl. a húgom úgy szült, hogy babás szobába kerüljön. Állandóan ott volt a kicsi mellette.

2012. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hallotam róla és egyébként pont ezért nem értem miért veszik el a babákat hiszen az az egészségesebb ha az anyánal van, a gyereknek és a szülőnek egyaránt.
2012. júl. 14. 01:06
 8/8 anonim válasza:

Sajnos a valóság korántsem a segítőkész csecsemő ellátásról szól(még akkor sem ha az orvos és ápoló sem tud a valódi okról, hisz ezt nem tanítják nekik), érdekes, hogy kevés ennek a témának az irodalma itt az interneten is. Vajon miért?

A valódi ok, hogy a gyermek érzelmi intelligenciájának, lelki fejlődésének intenzív és fontos része a születés utáni órák, ám a jó állampolgár érzelmileg nem fejlett(Oroszországban több napra elveszik az anyától gyermekét születés után), az érzelmileg fejletlen ember pedig kevésbé lázadó a hatalommal szemben, közömbös a történések iránt.

Jelenleg folyamatos kutatások bizonyítják, mennyire fontos , hogy ne válasszák el az anyától gyermekét a születés után, több negatív hatása is van.

"A vizsgálatok szerint a bőrkontaktust élvező babák szignifikánsan kevesebbet sírnak, mint azok, akiket elválasztanak a szüleiktől. Ez a különbség a születés után 36 órával, sőt, három hónappal később is kimutatható: ezek a babák hónapokkal később is többet nevetgéltek és mosolyogtak, ugyanakkor kevesebbet sírtak elválasztott társaiknál (De Chateau, Wiberg 1977)"

Tehát aki teheti ne engedje elválasztani gyermekét magától. [link]

2016. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!