Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Engedélyezett az óvódai...

Engedélyezett az óvódai koyhán a műköröm?

Figyelt kérdés
A gyermekeim most nyáron a hivatal jóvoltábol ingyen étkeznek:Az óvódában főzik meg az ebédet.Ez nem is lenne baj ,de amikor megláttam a kisegítő műörmét majdnem elájultam.Gondoljatokbele mi minde ragad al.

2012. jún. 29. 13:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Ha már a hivatal jóvoltából ingyen étkezhetnek a gyerekeid az óvodában, akkor mit zavar téged, az hogy a kisegítőnek műkörme van. Biztos, hogy betartja az alapvető higéniás előírásokat, mert különben már rég nem ott dolgozna! Akkor etesd otthon a gyerekeidet, és ne szúrjál már ki egy dolgozóval, hogy ráküldöd,az ÁNTSZ-t, alaptalanul, csak azért mert műkörme van.


Üdv egy két gyermekes Anyuka.


Megjegyzem, a mi óvodánkban és bölcsődénkben is vannak műkörmöt viselő dolgozók, és soha nem jutott volna eszembe, az hogy emiatt szóljak, nekik. Én magam ápolom a körmeimet és nem hordok műkörmöt, de mások életébe nem szólok bele!

2012. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Tehát szerinted ne legyen egy nőnek se műkörme, aki szokott főzni?? Egyébként meg már elég régen feltalálták a körömkefét, és ilyen helyen szokás is használni. Képzeld, nekem is van műkörmöm (nem is olyan rövid), és gond nélkül tudok vele főzni, utána alaposan kezet mosok, használom a körömkefét, és láss csodát, tiszta a körmöm, és egyik családtagom sem kapott ételmérgezést. (de szerintem egy konyhán a műköröm a legkisebb probléma). Akkor ezek szerint az is megnézted, hogy mennyire tiszták az eszközök, amikkel dolgoznak, illetve a felületeket hogy takarítják? Vagy ez nem is fontos, csak a kisegítő műkörme?
2012. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Írhattok akármit akkor is zavar és már tettem ellene!!!!! Más ha otthon főzük má ha intézményben ahol megvannak kötelező higiénés szabályok és nem érnek rá minden szakasz után körmöt kefélgetni!
2012. jún. 30. 11:57
 14/20 anonim ***** válasza:
11%
Szánalmas vagy.....
2012. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Lehet,de ez engem nem érdekel!!!!
2012. jún. 30. 12:32
 16/20 anonim válasza:
20%
Te az az anyatípus lehetsz aki domestossal mossa a gyerekei kezét és egy steril védőburokban tartja...:D Hallottad már azt a mondást,hogy 'Egy évben egy kiló koszt meg kell enni!' ? Nem muszáj ám a gyerekeidnek a hivatal jóvoltából enni,te is főzhetnél,nem gondolod? Az én Édesanyám mindig szakít időt hogy nekem és a testvéremnek főzzön a nyári szünet alatt,emellett napi nyolc órát dolgozik szóval nem lehetetlen feladat megoldani a gyerekeid étkeztetését!
2012. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11%

Az Utolsó Válszolónak!


Tökéletesen Igaza van!


Főzzél akkor Te a gyerekedeinek, ne ingyen élősködj, ha nem tetszik valami!!!


Ismét a két gyermekes Anyuka.

2012. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom ezt a sok negatív üzenetet. Tényleg nem jó akadékoskodni, de valami azért nagyon fontos. A konyhai dolgozoknak, (mindegy, hogy az Anna bálra főz valaki vagy hajléktalanoknak) meg kell felelni a higiéniai elvárásoknak. Minden konyhai dolgozó, köteles rövidre vágni a körmét és nemcsak, hogy tilos a műköröm, de még az ékszereket is le kell venni (beleértve a jeggyűrűt is).

Az, hogy otthon valaki műkörmöt visel az nem jelent semmit, pontosan azért amit írtatok, az emberi szervezetnek szüksége van baktériumokra, mert a hasznos baktériumot is innen kapja a szervezett. Persze otthon sem árt kezet mosni ételkészítés előtt..

Szóval amikor valaki konyhán dolgozik köteles betartani az összes szabályt! Gondolom senki nem örülne ha a gyereke szalmonellát kapna az oviban. Márpedig ilyen melegben tényleg mindenre oda kell figyelni. A cél mindig a megelőzés és ennek érdekébben minden szabályt be kell tartani. Más munkahelyeken is vannak előírások nem tudom mi itt a gond. Gonoszság vagy nem az első mindig a biztonság. Függetlenül, hogy ingyen eszik a gyerek vagy fizetnek érte..

2012. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Végre !!!!Köszönöm a 19/19 -es válaszolónak!!!
2012. júl. 1. 13:52
 20/20 A kérdező kommentje:
Bocs a 19/20-nak
2012. júl. 1. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!