Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mik a véradás feltételei?

Mik a véradás feltételei?

Figyelt kérdés

A google-ben találtam 1-et, de ott azt írják 18. életévet be kell tölteni. Ez tényleg így van? Mennyire veszik ezt szigorúan? (13 nap múlva leszek annyi) Valaki, aki jobban benne van ebben a dologban légyszíves válaszoljon.

Köszönöm.


2009. júl. 7. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtudom sztem azt a 2 hetet is nézik sajna:SAnno én is majd megőrültem,hogy végre adhassak már vért,3 éve mióta betöltöttem 1x jutottam el,vagyis 2x de másodjára nem adhattam mert meghültem és a doki nem engedte mert az ugye nem jó a velősöknek:S


Szóval 18 plusz ne legyél beteg meg am egy csomó midnen de az a kérdőívből kiderül:)

2009. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Igen 18 éven aluliak nem adhatnak vért!én 3 X adtam eddig!20/L..vérmintát fognak venni az ujjadbol,abbol kiderül myilen a vércsiportod!egy orvosi vizsgálaton is át kell esni(vérnyomás,kérdezgetnek betegségröl)nem vészes...!!utána mehet a véradás.!!nekem igy volt eddig!:)
2009. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, hát akkor kissé kevésbé magabiztosan, de holnap azért elmegyek, megpróbálom.

Mennyi idő volt egyébként ez a dolog? (A vizsgálatokkal együtt)

2009. júl. 7. 17:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
be kell töltened a 18. életévedet, és nehezebbnek kell lenned 50kg-nál
2009. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
nos, 78 kg vagyok (189 cm), de még nem vagyok 18 :(
2009. júl. 7. 17:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
18 év, 50 kg. Továbbá nem mehetsz,ha tetoválásod vagy piercinged van,ami egy éven belül készült. Ha elmúlt egy éves,akkor természetesen mehetsz. És nem mehetsz ha menstruálsz. Lehet elfogadják azt az egy hetet, hajrá!
2009. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Ja akkor gondolom fiú vagy:D Akkor a menzesz kizárva :D
2009. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, fiú vagyok. Ráadásul aranyerem sincs :D
2009. júl. 7. 18:01
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen szedsz valamilyen gyógyszert, nem mehetsz. Én allergiagyógyszert szedek, így nem adhattam :(
2009. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Elég keményen veszik az ilyeneket, és nem nézik el azt a 2 hetet sem. Volt már rá példa, hogy hazaköldtek valakit emiatt.

Viszont a kérdések fél és egy évre visszamenőleg vannak. Súlyos betegség, gyógyszer, alkohol- és drogfogyasztás, készült-e az elmúlt fél évben tetoválásod vagy piercinged és így tovább 3-4 oldalon keresztül.

Viszont érdemes véradásra jártni, mert felér egy teljes kivizsgálással. A tőled vett vérmintát alaposan megvizsgálják, megnézik van-e hepatitsed, AIDS-ed, stb. és ha találnak valamit, 3 héten belül értesítenek, és nem utolsó sorban a vércsoporotdat is megmondják, ha esetelg nem tudod.

2009. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!