Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha igényelek új taj kártyát,...

Ha igényelek új taj kártyát, mennyi idő múlva kapom meg/küldik ki? Illetve ha nem kapom időre meg, van valami igazolás addig helyette, amit be tudok mutatni? Csak a számát tudom a réginek.

Figyelt kérdés
Egyik este kijött az ügyelet,mert rosszul voltam,elkérték a kártyám,és ott maradt az ápolónál vagy tudom is én ki volt az...Persze semmi pecsét nincs a papíron amit vissza kaptam,csak 1 szám,amit nem vesznek fel,így nem látom sok esélyét hogy visszakapjam..Viszont 2 hét múlva megyek vérvételre,ahol el fogják kérni...Szóval ha hétfőn igénylem,akkor 20.-a körül megkapom,vagy van valami igazolás,amit addig adnak,hogy el tudjak menni a vérvételre,ha addig nem kapok kártyát??
2012. jún. 9. 21:13
 1/7 Jubilee ***** válasza:
TAJ kártyát elvileg azonnal kiadják a társadalombiztosítónál. Viszont szerintem fizetned kell érte, mivel elveszett.
2012. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de ez biztos igy van?tudom hogy 2200 ft az már nem érdekel,csak legyen meg,mert nem akarok megint 3 hetet várni egy nyomorult vérvételre....
2012. jún. 9. 21:25
 3/7 Jubilee ***** válasza:
Nekem nevem változott, ezért kellett új TAJ kártya. Én azonnal megkaptam, de nem tudom, hogy más esetben is azonnal elkészítik-e. Miért nem mész be a tb-be és kérdezed meg? Ők biztosan tudnak választ adni a kérdésedre.
2012. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nektek.azért nem megyek be,mert sajna messze van,és se pénz se idő ,mert alapból nem Pesten lakunk.Azt még megkérdezhetem,hogy ha nem pesti vagyok,akkor is a Teve utcában kell e igényelni?Vagy az mindegy?
2012. jún. 9. 22:33
 5/7 Jubilee ***** válasza:
Győri vagyok, sajnos nem tudom a választ erre.
2012. jún. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A TAJ-kártyát azonnal, helyben megcsinálják, és biztosan fizetned kell érte, mert elhagytad (csak névváltozás vagy megrongálódás esetén nem kerül pénzbe). Egyébként többe kerül most már (úgy 3000 Ft kb.), és a lakóhelyed szerint illetékes Kormányhivatal Egészségbiztosítási Szakigazgatási Szervénél készítik el (ha van kirendeltség, ott is elő lehet terjeszteni az igényt).
2012. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi,tényleg úgy volt ahogy az utolsó írta:)
2012. nov. 17. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!