Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Napi 4 db cataflamtol lehet...

Napi 4 db cataflamtol lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Ma iszonyatos mód beleàll a fogamba a fàjdalom igy de.11 fele bevettem egyet, de nem akart hatni,1 ora múlva bevettem mégegyet. De kb. 2-3 óráig szüntette meg a fájdalmat. Igy most lefekvés előtt is bevettem 2 -t egyszerre. Lehet tőle bajom?:S
2012. jún. 2. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

A betegtájékoztatót meg kell tartani és elolvasni.

"Ne vegyen be az ajánlottnál nagyobb adagot. Fontos, hogy a legkisebb adagot szedje, amely a fájdalmát csökkenti, és hogy ne szedje a Cataflam-V-t a szükségesnél hosszabb ideig.

A kezelőorvosa megmondja Önnek, hogy pontosan mennyi Cataflam-V-t szedjen. A kezelésre adott választól függően, a kezelőorvosa az adag növelését vagy csökkentését javasolhatja.

Felnőttek

A javasolt kezdő napi adag általában 100-150 mg, 2-3 részre elosztva (napi 2x1-3x1 tabletta).

Enyhébb esetekben általában napi 50 mg elegendő, egyszeri bevétellel. Ne vegyen be többet, mint napi 3 Cataflam-V tablettát."

Ha olyan nagyon fáj az a fog, akkor pedig fogászati ügyeletre kell menni, mert a végén még vérmérgezésed lesz belőle.

2012. jún. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Én akkor szedtem mikor menstruációs görcseim voltak. Reggel egy Cataflam-Algopyrin kombóval indítottam, majd 3-4 óránként 1-1 szem Cataflamot vettem be, egy nap összesen 4-5-öt. Csak így bírtam átvészelni a napot. Nagyjából annyiból álltak a napjaim, hogy bevettem, aztán visszafeküdtem aludni, mert nagyon kiütött. De legalább a hasam nem fájt. A fáradtságon kívül nem volt tőle bajom, édesapám orvos, ő hagyta jóvá.
2012. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó, könnyű hogy az apukád orvos, őcsééém !
2012. jún. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szülésnél is lehet érzéstelenítést kérni. Ez az egyik. A másik, hogy olyan görcseim voltak, hogy nem egyszer kellett injekcióba kapnom görcsoldót, mert ájulásig fájt a hasam, meg hónapokig jártam kórházba millióféle kivizsgálásra, hogy mitől lehet de annyit mondtak, hogy "alkati dolog, ez van". A Cataflamot nem apám nyomta le a torkomon, tudtam nagyon jól, hogy hol tartjuk a gyógyszereket, meg nem voltam már csecsemő úgy gondolom 15-16 évesen. Látta, hogy napokat bőgök végig a fájdalomtól és minden hónapban 2-3 napot kellett emiatt kimaradnom az iskolából, ami nem volt normális. Bevettem egy gyógyszert, egy óra alatt nem használt semmit, megkérdeztem, bevehetem-e a következőt. Mondta, hogy ha nem használt, akkor be. Én meg bevettem, utána szép lassan rájöttem, hogy hogyan kell bevennem, ahhoz, hogy fájdalommentes maradjak egész nap. Aztán ezt meguntam, azóta fogamzásgátlózok, amúgy is van barátom régóta. A kicsi lány 24 éves.
2012. jún. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tűnik te nem tudod, milyen az igazán fájdalmas menstruáció. Sajnos nekem is NAGYON fájdalmas! Bár nekem elég 1 cataflam, azzal megvagyok 5-6-7 órán keresztül, majd utána még egy, második nap meg általában megvagyok nélküle, csak az első nap szörnyű, de az nagyon. Patakokban folyik a könnyem a fájdalomtól, csoda, hogy még nem ájultam el miatt. Így igen, havi szinten drogozok a cataflammal, napi 2-3 szemet. De inkább kettőt, 1 napig.


Kérdésre: Ártalmas, ha ilyen sokat szedsz 1nap. Nem hiszem, hogy 1-2 szem nem veszi ki a fájdalmadat, mert elég erős ez a szer azért...

2012. jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Alig mertem elaludni, nehogy rosszul legyek. De nem volt baj, sőt egy jót aludtam. :D

Nem szoktam sűrűn gyógyszert szedni, legutóbb talán vagy 1-1.5 hónapja vettem be.


A menstruációs fájdalmakhoz én is hozzá szólnék annyit, hogy tényleg borzalmas tud lenni, lekopogom nekem nem szokott olyan észvesztő fájdalmam lenni, de ritka mikor nem kell bevennem legalább egy szem gyógyszert.

Egyik volt osztálytársam egyik reggel elindult az iskolába, egészen eljutott a kisajtójukig, ott úgy begörcsölt, hogy összeesett, egy pillanatra elájult, és mozdulni nem bírt, olyan fájdalmai voltak, mentőt hívtak hozzá. És tényleg most ez ellen, nem igazán tudsz mit csinálni..


Még egyszer köszönöm a válaszokat, túléltem, hétfőn irány a fogdoki. :S

2012. jún. 3. 08:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

gyomorvérzés.


énis toltam egy időben a cataflamot, mint a cukorkát.. aztán rájöttem, hogy nem kéne

2012. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Uhhh! :S

Ez csak egyszeri alkalom volt..

2012. jún. 4. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!