Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet a bajom, mitől lehet...

Mi lehet a bajom, mitől lehet magas a pulzusom? 14 éves vagyok. Amikor legutóbb mértük orvosnál 139 volt a pulzusom nyugodt állapotban. Még egy kérdés ennyi pulzussal lehet-e még terhelni a szívet?

Figyelt kérdés

2012. márc. 27. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi számított nyugalmi állapotnak? Az addig ok, hogy előtte nem volt tesióra, de nem voltál ideges a vizsgálat miatt? Azonnal nem nyugalmi állapotról beszélünk.


Máskor is előfordult ilyen magas érték? 1 eredmény nem eredmény. Ha rendszeres, akkor érdemes és kell vele foglalkozni, kideríteni az okát, egyébként ha egyszer-kétszeri alkalom volt, nem nagyon kell vele foglalkozni.


Ha túlsúlyos vagy, keveset mozogsz igazából belefér a nyugalmi 90-100. A 139 extrém magas nyugalmi állapotba, de látatlanba nálad nem ez történhetett. Vérnyomásod?

2012. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért írtam a nyugalmi állapotot, mert nem szoktam ideges lenni, izgulni akkor sem izgultam. Ez nem egyszer kétszeri alkalom naponta méretem a védőnővel. Általában ilyen 130-135 körül szokott lenni. Úgy vettük észre, hogy mostanában elég sokszor vérzett az orrom. Akkor megmérték a vérnyomásom ami 145/90 volt, azóta rendszeresen méretnem kell és mindig ilyesmi érték jön ki.
2012. márc. 27. 20:12
 3/3 anonim válasza:

Bár a pontos válaszhoz több adatot kellene tudni, ezek 14 évesen nagyon szar értékek.

A full keringési rendszer állapotát leginkább a sport és az étkezési szokások befolyásolják (akiknél ezek rendben vannak, a stressz amúgy sem valószínű).

Érdemes lenne minél hamarabb beszerezned egy sportcélú pulzusmérőt, alig pár ezer Ft-okért lehet kapni. Mérd meg reggel, ébredés után, nap közben, edzés (pl tesi óra cooper-teszt) alatt, edzés után. Az átl elfogadott érték nyugalmi pulzus 70-72 bpm, 14 évesen a max pulzusodnak legalább 200 bpm-nek kell lennie (azért ne hajtsd hlálra magad). Én évekig profi szinten sportoltam, jó edzettség estén a nyugalmi pulzus lejjebb megy (mert a szív kisujjból ellátja az alap funkciókat), így nekem pl a nyugalmi pulzus reggelente sokszor 40-42 bpm volt. Full terhelésen a pulzus 202-204 bpm volt (akkor 19 éves voltam). Ezek jó viszonyítási pontok lehetnek, bár a nemedet nem írtad, az is számít.

Írd meg, h mire jutottál, én is kíváncsi vagyok, hogy lehet fiatalon valakinek ilyen problémája.

L

2012. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!