Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most rúgtam bele nagyon a...

Most rúgtam bele nagyon a kádba. Vajon eltört?

Figyelt kérdés
Épp beleakarok lépni majd a már eddig is fájós nagylábujjammal 1 olyat belerúgok hogy reccsen 1-et és nagyon fáj..Feldagadt érzem ahogy dobog az ér benne és ha hozzáérek égő fájdalmat érzek ha hátrahajlítom szúr.Röviden ennyi a bajom most mit csináljak?Borogassam?
2012. ápr. 15. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem még nem tört el semmim, nem tudom milyen érzés. Kezdetnek borogasd, kend be mondjuk Flektorral, az mindenre jó. Egy orvossal sürgősen meg kell nézetni, röntgneztetni.
2012. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Estére borogasd be. Ha reggelre még dagad és alig bírsz ráállni, van esélyed egy törésre, de azt csak röntgen állapíthatja meg. Szar ügy, mert nem lehet külön gipszelni, csak a lábaddal együtt. Igazából, ha nincs lényeges diszlokáció összeforr az magától is, de nemigen tudnak vele mit kezdeni. Ha csak zúzódás, a borogatás segíteni fog.
2012. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Borogasd hideg vizes ronggyal, majd elmúlik.

Nekem volt csonttörésem (szilánkosra tört), és az borzasztóan fáj, de annyira, hogy pl. nem lenne erőd gépelni, meg járkálni, bár nem tudom, hogy mekkora a fájdalomküszöböd.

Behajlítani pedig végképp nem tudnád.

Én is vertem be már nagyon a lábujjam (vaslépcső), volt, hogy annyira megzúzódott, hogy négyszeresére dagadt, és 3-4 napig nem bírtam ráállni.

2012. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztató élményeket.. :D így már végképp megnyugodtam .. persze képletesen :D
2012. ápr. 15. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
borogasd mindenképp. Nekem is volta majdnem így egy törésem de mivel írtad hogy tudod mozgatni segítség nélkül így nem törhetett el mert nekem sem tört el így. Borogasd és holnap valahogy menj el orvoshoz megnézetni.
2012. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!