Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit érez az ember amikor...

Mit érez az ember amikor elaltatják? Milyen az?

Figyelt kérdés
Engem jövő hét kedden fognak műteni epekő miatt(laparaszkópos műtét),sajnos muszály,a műtéttől magától nem félek,bízok a sebész dokimban.A fájdalmakat bírom,hozzá vagyok edződve sajnos az epekő miatt.De altatni még sosem altattak,azt mondják,hogy kis koromban egyszer igen de arra már nem emlékszem,szív betegségem,légzőszervi problémám nincs.De mit lehet érezni olyankor amikor altatják az embert?Akinek van erről tapasztalata,légyszíves írjon.Köszönöm
2012. ápr. 2. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Engem sem altattak még orvosilag, de ha hazamegyek melóból, akkor a macskám mindig a nyakambafekszik vagy a karomra. Aztán elkezd dorombolni, de úgy, hogy kb. 2 percen belül alszok. Közben különböző történeteket sző az agyam minden valós és képzelt gondolatomba kapaszkodva az álom és valóság határán... Hát valami ilyen lehet, de nekem így is megy!
2012. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a rosszul tört csuklómat kellett helyre tenni, akkor altattak.


Semmi extra, csak rám tették a maszkot, és beszélt hozzám a doki. Arra emlékszem, h előbb attól paráztam, h megerőszakolnak (*nevet*, sok hülyeséget néztem akkoriban), aztán meg, h nem altatnak el teljesen, és úgy teszik rendbe a kezem.

Így altatás közepén mondtam a dokinak, h "meg nem alszok". Aztán rá kb. fél mp-re már dormiendo. A következő kép, h pizsiben, gipszben (érintetlenül! :)))) fekszem az ágyban, anya - meg tán apa is - mellettem ül(nek).

De másnap reggel már tök kajás voltam, megettem a párizsis zsömit, meg egy bögre teát - nem szóltak, h nem nagyon kéne enni még -, aztán majdnem összehánytam a hazautat.


Szóval nekem baromi vicces volt.

2012. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondtad, milyen módszerrel.

Gázzal való altatásnál elhomályosul a világ, és filmszakadás. Fájdalommentes.

2012. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem érzel,az egyik pillanatban még ébren vagy a másikban már nem,és mire magadhoz térsz már a szobádban leszel,általában másfél óra mire teljesen tiszta leszel,de utána még valószinü aludni fogsz egyet mert még egy kis altató marad a szervezetben.
2012. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat!Nem tudom,hogy gázzal vagy vénásan altatnak,de ha jól tudom akkor vénásan fognak,altatóorvoshoz csak a hétvégén kell menjek,úgy hogy majd elmondja, hogy ilyenkor hogy szokás(Epehólyagműtét)
2012. ápr. 2. 20:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem vénás altatás volt. Annyira emlékszem, hogy már előkészítettek műtőben, becsatolták altatót, az altató doki simogatta a fejemet, hogy mindjárt alszok. Utána már csak arra emlékszem, hogy kórterembe vagyok, és mondják, hogy mondták túl vagyok rajta, felébredtem, most már aludhatok. (Mindig felébresztenek utána az előírás miatt)
2012. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
engem injekcioval emlekszem a nagy feher lampara mikor a mutoasztalon voltam utanna semmi majd a vegen felkeltem elaludtam es ez igy ment vagy 40 percen keresztul ahanyszor felkeltem megkerdeztem,hogy megcsinaltak e mar:))
2012. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat,várom már a műtétet,szeretnék túlesni rajta,remélem akkor ha kiveszik az epehólyagot jól leszek és megszűnnek a kisebb-nagyobb fájdalmak(én ezért vállalom elsősorban).De ugye utána nem leszek életem elkövetkező x évében nagyon feledékeny?Mert egyetemre jelentkeztem,van egy töri-angol szakos alapdiplomám,most meg megyek masterre és ott kell a jó memória.Amit egyébként minden tanárom dícsér(jelenleg),és remélem ez így is marad az altatás után is.
2012. ápr. 3. 19:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehogy leszel feledékeny :) Manapság már nagyon jól tudnak altatni. Nekem tökéletesen eltalálták az adagot. Semmi káros hatása nem lesz.
2012. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!