Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Crohn betegségben?

Figyelt kérdés

Tetoválást szeretnék, de úgy hallottam, hogy a festékben vannak olyan anyagok, amik tályogot stb. tüneteket okoznak...Ez igaz? És ha igen, akkor mennyi rá az esély, hogy ki is jön rajtam?...

Megköszönném, ha csak értelmes emberek válaszolnának...


2012. márc. 25. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Na oszlassuk el a hülyeségeket.

Először is én crohn beteg vagyok. Kiváltó oka nem egy tetkó, ez áll a legmesszebb az igazságtól.

Ez az a betegség amit az önmarcangolás, idegesség, folyamatos stressz okoz.

Nem vírus okozza, nincs olyan anyag ami előidézi. ez a betegség tudat alatt dől el. Stressz szüli, és ha elmúlik a stressz (nyíltan: önutálat) akkor tudod kezelni, de nem gyógyszerrel.

Nekem az aktív testedzés segített rajta, de ez már egy másik kérdés.


Amire Te keresed a választ arra újra azt mondom, hogy nincs olyan anyag / szer ami ezt a betegséget okozza.

2012. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszod!

Én is crohn beteg vagyok 8 éve, most 19 éves lány vagyok...és ezt egy könyvben olvastam...de szeretnék a bokámra egy tetoválást, és gondoltam megkérdezem, hogy ebből mi az igaz...:)

2012. márc. 25. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:

A kérdésből kimaradt h. konkrétan az vagy bocsi :)

Akkor újat nagyon nem mondtam, így viszont nem tudok arra felelni, hogy a meglévő betegségedre miképp hatnak ezek a szerek.

Mert hogy ki nem alakul tőle az tuti, de h. tályogosodik-e...

Erre csak az tud felelni aki már tetováltatta magát betegen, mert h. az orvosok nem az 100% :)

2012. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezt valószínűleg senki nem tudja most nekem megválaszolni...

Annyira elegem van, hogy mindenben befolyásol ez a r*hadt betegség ... :S

2012. márc. 25. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Én 2 év alatt mondhatni 0 tünetig kúráltam magam.

Megvan az biztos, de semmi gondot nem okoz. Mindezt attól kezdve h. lementem a kondi terembe.

Medrol és Salofalk felejtős. Soha nem fognak segíteni.

Egy próbát megérhet Neked is.

2012. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is ezeket szedtem...Jelenleg immurant kéne...de én sem szedem be soha :) És ez tényleg így van, hogy ha boldog vagyok akkor jól vagyok..de ha szomorú és ideges...akkor rögtön jön ezekkel együtt a betegség is :S
2012. márc. 25. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Menj le a kondiba.

2-3 hónap, és oda tetováltatsz ahova szeretnél... :) Garantálom!

2012. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A Medrol egy méreg,soha többé nem akarom látni.Imurán elég sokat segít.
2012. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én 15 vagyok és 4 éve vagyok crohn beteg. Én is szedtem medrolt és komolyan többet ártott mint használt. Most majd Budenofalkot kell szednem. Kíváncsi vagyok hogy mik lesznek a mellékhatások. Remélem ez nem lesz olyan durva mint a medrol és nem fogok úgy elhízni tőle.
2013. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem az Imuran hozott rendbe, lehet nem artana normalisan szedned. Vannak mellekhatasok, ez biztos, de mar nem gondolok arra, hogy jobb lenne nem elni. Nekem semmi sem hasznalt, de mar 3 eve tunetmentes vagyok. Viszont mivel csokkenti az immunrendszer mukodeset, nekem napallergiam lett, sokfele mosoportol, vegyszertol kiuteses vagyok. Nem tudom, megcsinaltattad-e azota a tetovalast. En arra gondolok, hogy azzal is lenne valami gond a csokkent mukodes miatt.
2013. márc. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!