Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetek még, hogy ne...

Mit tehetek még, hogy ne hulljon ki az összes hajam?

Figyelt kérdés

Túl vagyok egy közel 100 ezer forintos kezelésen, tavaly csináltam... Ideig-óráig jelentős volt a javulás, de abba kellet hagynom anyagi okok miatt és újra visszatértem a régi állapothoz. A fejem tetején szinte alig van hajam. 25 éves nő vagyok. Elkeserítő.

Nagyon zsírosodik, ez eltömi a hajhagymáknál a bőrt és kihullik a hajam... Ez a probléma kb. Nah, a stressz is nagyban ludas lehet a dologban.

De igazából egy nap után is újra moshatnám a hajam... Már nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek, semmi nem használ, váltottam még drágább samponra, az sem.

Kihez fordulhatnék? Mit tehetnék? Aki volt hasonló helyzetben kérem, segítsen nekem, mert nem bírom elviselni, ha ennél is kevesebb hajam lesz!


2012. márc. 24. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad milyen orvosi kivizsgálásokon vagy túl. Az első ami ezsembe jutott, hogy zsírosodás és hajhullás egyszerre előfordulhat hormonális zavaroktól --> Voltál már endokrinológusnál?

És nézett fül-orr-gégész, fogorvos, nőgyógyász, gasztroenterológus? Nézték a vitamin és ásványianyag szinteket a véredben?

2012. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nőgyógyászaton gyanús, hogy van egyfajta gyulladásom, endometriózis, de csak gyanú. Voltam vérvételen, nem találtak semmit. Allergia okozhatja esetleg ezt?

Szedek direkt a hajra való vitaminkészítményt, a drága és még drágább kategóriából.

2012. márc. 24. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát izé... a vérvétel édeskevés. A góckutatást addig kell folytatni, amíg meg nem találják az okot vagy gyulladást.

A barátnőm az egyes patikákban kérhető hajvizsgálaton volt, pontosan nem tudom, mi a neve, valami mikroszkópos vagy ilyesmi. DE... közel sem volt olyan drámai a helyzet, mint nálad, tehát nem biztos, hogy neked használna.

A zsírosodással fordulj bőrgyógyászhoz, egyébként meg kellene egy nagyon szigorú hormonvizsgálat, ha túl sok a férfihormon a szervezetedben, az okozhat hajhullást.


Samponból nem a drágát, hanem a vegyszermenteset kellene választani. A natúrkozmetikumokra gondolok, amit konkrétan ismerek, az a DM-es Alverde. Tény, hogy hatásában nem éri el a hiper-szuper volumennövelő-hajfénysamponok hatását, de nincs benne vegyszer.

Allergia nem szokott tartós hajhullást okozni.

A zsírosodás elleni samponokat egy életre felejtsd el, az ilyenekbe több tisztító komponenst tesznek, amik irritálják a fejbőrt, szárítanak, ez viszont zsírtermelésre ösztönzi a bőrt. A száraz hajra valókban kevesebb a tisztító, több a kondicionáló, ilyet kell venned. Vagy normál hajra valót. És minél gyakrabban mosod, annál jobban fog zsírosodni.

Ezzel együtt azt gondolom, hogy nem a zsírosodás miatt hullik ennyire a hajad, hanem a zsírosodást és a hajhullást is ugyanaz a dolog okozza. Amíg meg nem találod, tovább fog hullani. Egy "talán" nem elég, legalábbis nekem nem lenne elég.


Ha semmi nem segít, marad a paróka. De addig viszont te, a leírtak alapján, még nem jártad végig a lehetőségeket. Egy vérvétel nem kivizsgálás, max. nem elég alapos az orvosod, ha elhajt.

2012. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vitaminkészítményről... hát izé... Ez csak akkor fog hatni, ha vitaminhiány okozza a hajhullást, a vitaminhiány viszont nem okoz zsírosodást. Sőt, orvosok szerint a vitaminkészítmény még vitaminhiányra sem jó...


Esetleg a táplálkozásodon változtathatsz, ha sok cukrosat vagy egészségtelent, ill. műkaját eszel. Azt talán segít, de ez se biztos.

Viszont... nem használsz véletlenül aszpartam tartalmú édesítőt (vagy nem iszol sok light üdítőt)? Mert az viszont okozhatja ezt.

2012. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is azon a bizonyos hajgyógyásznál kezeltettem magam, ahol a barátnőd, az került közel 100 ezerbe, de csak átmeneti volt a megoldás...

Használok édesítőt, de nem eszek gyors kaját, nem használok a reggeli kávémon kívül édesítőt és nem iszom semmilyen üdítőt, csak tisztított csapvizet.

A hajhullás és zsírosodás együtt kezdődött, de akkor is és most is teljesen más volt az életem, megváltoztak a szokásaim, fogytam 20 kg-t, tartom is, viszonylag egészségesen táplálkozom, nem éhezéssel fogytam, én nem bírnám... Az egyedüli állandó tényező, ami változatlan a depresszió közeli állapot és a stressz, szorongás.

Parókát nem akarok, illetve erről még hallani sem akarok!!! Ettől még rosszabbul kezdek lenni!

Azt már tudom mi okozza a hajhullást, a hagyógyász szerint nálam a túlzott zsír, de MI OKOZZA a zsírosodást??? Eszem megáll!

2012. márc. 24. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd, én csak ismételni tudom magam, menj el endokrinológushoz, mivel általánosan a hormonzavarok tünetei: súlyproblémák, hajhullás, zsírosodás, aknék, menstruációs zavarok, gyakori fejfájás, hangulatzavarok, szorongás, szőrösödés, stb.

Szerintem az a gond, hogy annyiban hagytad a keresését az okának, inkább elment valami pasihoz, aki lehúzott rólad egy rakat pénzt, de az okot nem kezelte...

Ha az endokrinolgóián nem találnak semmit akkor menj tovább, kérj konzultációt, kérj beutalót más szakterületre.

2012. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet... :( Beszélek a nőgyógyásszal, hogy nézzük meg az endometriózissal mi a helyzet, lehet ettől van, aztán, ha nemet mond a tünetekre, akkor megyek endokrinológiára... Meg kérek egy komplett vérvételt is a háziorvostól. Ez így kezdetnek jó lehet?
2012. márc. 24. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Kezdetnek jó, de a háziorvostól is kérj tanácsot, hogy milyen orvoshoz kéne menned, milyen egyéb tüneteid vannak, mivel úgy is ő adja majd a szakorovosokhoz a beutalót majd.
2012. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, kedden tudok először eljutni hozzá. De tuti utána járok most MINDENNEK! Amíg valamire azt nem mondják, hogy nah, ettől van és így meg így fogjuk helyre hozni!

Köszi a segítséged, majd írok, hogy haladok! :) Remélem sikerrel járok!

2012. márc. 24. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!