Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet elkerülni a szőrtüs...

Hogy lehet elkerülni a szőrtüszőgyulladást? Hogy szőrtelenítsek másképp?

Figyelt kérdés

Epilálni kell a lábam sajnos, mert nagyon vastag sötét fekete szőrös a lábam. Borotva nem jó, mert másnap 3x olyan erős lesz, kiszakítja a harisnyát stb.

Mit csináljak?



2012. márc. 21. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
en regebben kiprobaltam az epilatort, de elkezdtek a borom ala noni a szorszalak. nagyon rossz volt. nem akart elmulni. aztan atvaltottam a gyantara. igaz, hogy meg nem jottek teljesen rendbe a labaim, de mar sokkal jobb mint volt. es idovel halvanyodtak is a szorszalak. probald ki te is:)
2012. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyanta az bőrbarátabb lenne? Én nem értek annyira hozzá, de úgy tudtam mind a kettőnek ugyanaz az alapja. Csak az epi tisztább, lehet utána napozni, stb... Miben másabb a kettő? nem értem.
2012. márc. 22. 10:28
 3/4 tenyeres-talpas válasza:

Szintén szenvedek a szőrtüszőgyulladástól. Csak azt tudom leírni, ami nekem bevált.

Epilálás előtti napon bőrradírozni kell, én a luffa szivacsot szeretem, mert utálom a szemcséket. :)

Majd ezt követően olajozni szoktam (kókuszolaj). Másnap epilálás előtt fertőtlenítem a kezelendő felületet. (kb. 0,5l vízhez 1 kanál ecetet adok és ezzel áttörlöm). Ha az epilálás kész, csak hintőporozz.24 óra elteltével lehet testápolót használni. Nekem bevált még a Himalája sószappan is, testápoló helyett. A sószappant egy ájszakán át egy pohár vízben áztatom, majd a vizet tonikos flakonba öntöm, és utána ezt a telített sóoldatot úgy használom, mitn egy tonikot.

Érdemes hetente 1 alkalommal bőrradírozni.

Remélem segítettem valamit...

Ja én bőrgyógyásznál is voltam, ha nem múlik, vagy nagyon makacs gyulladásaid vannak, érdemes megmutatni szintén dokinak.

2012. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tenyeres-talpas válasza:
Jaj azt el is felejtettem írni, hogy nem lehet epilálás után sem napozni, és stb. El kell telnie 24 órának.
2012. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!