Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs tb ellátásom, mivel...

Ha nincs tb ellátásom, mivel munkám sincs és nem tudom magam fizetni, szóval ilyen esetben ki tudom váltani a receptemet?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdés lényege, hogy ki adják e a patikában, gondolom ilyenkor drágább. Nem tudom hogy van ez, de a gyógyszerekre szükség lenne. Ja, tb nélkül, ismerős orvos írta fel, mivel így orvosoz sem mehetek:(
2012. márc. 19. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj a polgármesteri hivatalba és mondd el ott ezt a panaszod.Kaphatsz onnan is TB ellátást, vagy más ellátást, amire jogosult vagy.
2012. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltam az önkormányzatnál, és elutasítottak.
2012. márc. 19. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura,hogy az orvos hogy adhatta ki neked! Ismerősömnek se volt TB-je, és nem adta ki emiatt neki a receptet az ismerős,rokon orvosa! Szerintem ha már van recept a kezedben,próbáld meg kiváltani,mert megirta az orvos.
2012. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Különbség van aközött, hogy egyáltalán nincs TB-d, vagy csak nem fizeted.

Ha van TAJ számod, akkor el kell lássanak, és majd később a NAV csenget a havidíjért.

2012. márc. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, az a baj, hogy az önkéntes TB-járulékot (idén 6390 Ft/hó) köteles vagy fizetni, ha ezt nem teszed meg, akkor az Adóhivatal adótartozás címén kamatokkal együtt behajtja rajtad a tartozásodat, visszamenőlegesen!!!...


Ha az önkormányzatnál szociális alapon nem kapsz ezalól felmentést, akkor javaslom, hogy minél előbb rendezd ezt az elmaradásodat az Apeh-nél!...


A receptet esetleg más nevén (más TB-számával) kiválthatnád, ehhez tudni kellene, hogy az orvos KINEK írta fel a receptet...


Ha a te neved szerepel rajta (nem közölted az orvossal, hogy nincs TB-d) akkor gáz van, mert a patikában azonnal számítógépen lecsekkolják, hogy van-e érvényes TB-járulék befizetve a neveden vagy nincs....


Szóval, nem csak az a baj, hogy nem vagy jogosult az olcsóbb TB-támogatott gyógyszerre, hanem hogy értesítik az Apeh-ot, hogy tartozásod van esetleg évekre visszamenőleg...

2012. márc. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem regisztráltatod magad munkanélküliként?Miért nem igényelsz segélyt?Ha benne lennél a rendszerben, jogosult lennél az ellátásokra is.
2012. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Számold ki mennyivel tartozol a NAV-nak...

Az önkéntes TB-járulékok összege :

- 2008-ban : 4350 Ft/hó

- 2009-ben : 4500 Ft/hó

- 2010-ben : 4950 Ft/hó

- 2011-ben : 5100 Ft/hó

- 2012-ben : 6390 Ft/hó


Jobban jársz, ha önként befizeted a tartozásaidat, mert akkor talán nem kell büntetést és kamatos-kamatokat is fizetned...

2012. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az orvos a szomszédom, azért írta fel, mert jót akart. Négy hónappal vagyok elmaradva, ha lenne bevételem fizetném, de a semmiből nem lehet, hiába is jönne a Nav.
2012. márc. 20. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!