Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Zárt osztályi tünetek?

Salhajni kérdése:

Zárt osztályi tünetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Múlt hét szombat estéjén , vesegörccsel az ügyeleter kerültem. Kaptam vénás injekciót , de ott azt mondta az orvos , ha nem javulok , akkor a körzeti sürgősségi osztályra kell menni. Sajnos ez éjjel meg is történt. Újra kaptam vénás injekciót. Vártunk a vérvétel , ultrahang eredményére , nem múltak a görcseim , így újra kaptam vénás injekciót , Tramadolt. Az ultrahang vesetágulatot mutatott ki. Írtak fel Cataflamot , Nos-pa fortét , Algopirint ,ezeket szedjem. Szedtem , az addíg kapott gyógyszerek után. Másnap már nem a vesém fájt , hanem a bal oldalon teljesen elvesztettem az érzékelést. Zsibbadt kezem , lábam , nem éreztem ízeket , menni alig tudtam .Estére beszélni sem tudtam. Nővérem megijedt , esetleg strókot kaptam , elvitt vissza a sürgösségi osztályra , de addígra már rángó görcseim voltak. Erre az orvos megvizsgált , közel 2 órát vártunk , csak vnagy rutin volt , és amikor meglettek az eredmények , behívott , közölte hogy ha most rosszindulatú lenne , a zárt osztályra záratna azonnal ,mert amit én érzek , azok nincsenek is , csak képzelt tünetek. Magamnak kreálom a betegséget , és ma már nagyon sok ilyen emberrel találkozott. Végül hazaengedett , és azt mondta reggel menjek a pszihiátriára. Hát nem mentem vissza ,mert egyszerűen , felháborító a feltételezés is , hogy én zárt osztályra való lennék. Tele gyógyszereztek , és meg sem kérdezte hogy mennyi , milyen gyógyszereket kaptam.Mert 2 nap alatt én kaptam 2szer vénás injekciót , nospát , algopirint , aztán a tramadolt , és itthon is cataflamot , nospát , algopirint , contramal kúpot , este szednem kell ALVÁSZAVARRA 1 mg-os frontint. Nagyon kétségbe estem amikor az orvos közölte a zárt osztályt. Nem értem , hogy van ez a betegség , hogy képzelek valamit és elkapom? Akkor fizikailag miért találtak vesekövet nálam ? Azt is én csináltam? De hogyan? Fordulhatok valahová a problémámmal? Én ezt nem akarom annyiba hagyni ,mert teljesen normális vagyok , csak valaki rám húzta azt , hogy zárt osztályra való vagyok ! Most akkor bármi bajom van , nem menjek , merjek menni orvoshoz mert , zárt osztályra fognak azonnal rakni???
2012. febr. 24. 08:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Engem pszichiáterhez utaltak az állandó fejfájásom miatt! :) Aztán pér héttel később olvastam neten egy tanácsot, ami alapján egyértelműen kiderült számomra, hogy baromira egyszerűen frontérzékenységről lehet szó, illetve a ciklusom bizonyos napjain is állandóan fáj a fejem, ilyen baromira egyszerű magyarázata van, de a dokinak ez eszébe sem jutott.


Tudok róla, hogy létezik olyan, hogy annyira erősen elhiszi valaki, hogy nagy a baj, beteg, hogy már testi jeleket is produkál. Valószínűleg nem a vesédre értette a doki, hanem az agyvérzéses tünetekre, mert azokra nem talált különösebb magyarázatot. Nekem is volt egy barátnőm, aki egyszerű menstruációs görcsökből kreált minden hónapban akkora "hisztit", hogy mentőt hívtak hozzá nem egyszer, mire rávilágítottak, hogy nem ilyen erősek a fájdalmai, valószínűleg csak lelkileg annyira belelovalja magát, hogy sokkal durvábbnak éli meg az egészet, mint amilyen az valójában. Végül igazuk is lett. :)

Szóval a doki baromira nyers stílusú amint látom, de lehet igaza abban, hogy ezeket a tüneteket márcsak valamiféle lelki dolog/beidegződés okozta. Keress másik orvost, vagy menj vissza ehhez, de a vesédet ne hagyd veszni, amiatt, mert egy doki ily volt veled.

2012. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!