Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét altatással vagy...

Mandulaműtét altatással vagy helyi érzéstelenítéssel?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek nem rég vették ki a manduláját helyi érzéstelenítéssel, viszont aki mellette feküdt lány, altatták. Állítólag annak a lánynak lassabban gyógyulnak a sebei.

Valaki, aki már túl van ezen, tudna nekem segíteni? Hamarosan nekem is át kell esnem rajta és nagyon félek, nem nagyon bírom a vért meg eléggé rá tudok parázni az ilyesmikre.


Előre is köszönöm!


20/L



2012. febr. 10. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az altatásnak semmi köze a sebgyógyuláshoz. Ha félsz, akkor jobb az altalás ott nem éled át tudatosan a mütétet. Igaz, hogy nem komoly dolog, de ha idegeskedsz közben, az rosszabb.
2012. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem egy nagyon kedves orvos vette ki a mandulámat helyi érzéstelenítéssel. Kb 16 voltam. Akkoriban nem volt választási lehetőség! Ez volt és kész! Gyakorlatilag egy ápoló ölében ültem, akinek az lett volna a dolga, hogy ha kell lefogjon... De a doki télleg rendes volt, és elmagyarázta, hogy erre nem lesz semmi szükség! Fontos a helyes légzés!!!, amit el is magyarázott, hogy csináljam! Ennek köszönhetően nem fogok öklendezni és nem lesz semmi gond még akkor se, ha könyékig lenyúl a torkomon. Na hát nem volt egy leányálom, de minden gond nélkül megvolt a dolog sec perc alatt! Viszont utána is észnél kell lenni, mert gyakorlatilag egy össze vart seb van az ember torkában! Egy ideig semmi kaja, semmi nevetés, semmi köhögés semmi erőlködés, lehajolás vagy ilyesmi!!! Különben úgy jár az ember, mint egy csaj a kórteremben, akihez bejöttek az osztálytársai, összevissza röhögtették és egy idő után sugárba hányta a vért a szerencsétlen... Sajna ez nem egy beteg vicc akart lenni! :( Remélem nem rémítelek meg, nem annak szánom! Ezek csak tények. Felkészítő szándékkal!

Más:

Én a mai fejemmel már nem vetetném ki a mandulámat!!! Ma már tudom, hogy hogy lehet 1: megmenteni, 2: vigyázni rá!!! Mert ha ma is meg lenne egész biztos, hogy nem lennék ilyen kehes... szóval sokat beteg! :( Ebben biztos vagyok! Hiába minden "tudományom" mandula nélkül sokkal jobban ki van téve az ember az "elemek"nek!

2012. febr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én is évekig tiltakoztam az ellen, hogy kivegyék, de kezd ráhúzódni a szívemre és az ízületeimre, ezért döntöttem úgy, hogy itt az ideje. de mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm!
2012. febr. 12. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a helyi érzéstelenítést választanám.
2012. febr. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem az orrmandulámat 5 évesen vették ki érzéstelenítővel abból csak annyira emlékszem h valaki ölébe ültem és amikor műtöttek akk.kiesett a fogam...a garat mandulámat 6 évesen vették ki.ugyan ez volt a szitu!!!!
2012. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!