Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi idő kell arcon lévő...

Mennyi idő kell arcon lévő tályog (feltárás utáni) sebének begyógyulásához?

Figyelt kérdés
Hétfőn kellett felvágni egy tályogot az arcomon, a vágás nem nagy. Azt mondták ne nagyon menjek semerre ebben a hidegben. Arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül mennyi idő kell ahhoz, hogy nagyjából begyógyuljon? Persze a teljes gyógyulásnak több hét kell gondolom.
2012. febr. 8. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem a keresztcsontomon volt tályog(szép nagy kb 6 cm átmérőjű), az kb 3-4 hét alatt gyógyult be.
2012. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szia pont most írtam ki hasonlót. ugye neked is azt javasolták, hogy védeni kell a sebet? mert nekem már most dumálnak melóstársaim, hogy ha be van kötve mért nemmentem... stb stb... ja, és polírozóba, homokszóróba melózok, szóval a por száll keményen.
2012. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hű, hát nekem úgy van, hogy most vagyok túl majdnem az első héten, most már csak akkor kell leragasztanom, ha megyek valahová, meg én alváshoz is le szoktam. De egyébként szabadon van, fertőtlenítővel akkor is fontos többször áttörölni. Jól tetted, hogy nem mentél, ilyen időben meg pláne, nagyon könnyen megfázik a seb.
2012. febr. 12. 16:19
 4/5 anonim válasza:
Hát ja csak hogy írtam az enyimnél is, melóstársaim genyák, nem értik, hogy ha levan fedve úgysem érné por, mért nem mentem..... de amúgy nekem levan ragasztva, és szerdán szedik a varratot.
2012. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem is varrta össze, amin csodálkoztam is. Ha kimegyek én is leragasztom ebben a hidegben még.
2012. febr. 15. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!