Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valami törvényes mód...

Van valami törvényes mód rákényszeríteni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm édesanyja alkoholista. Rengeteg elvonón és különféle kezeléseken vett már részt. Volt amelyik hónapokig tartott, mégis mindig visszaesik. Anonim alkoholista találkozókra sem megy mostanában, a munkahelyére sem jár be hetek óta. Semmi önkontrollja nincs már, 0-24ig merev részeg. Egyáltalán nem tud magáról gondoskodni, maga alá pisil, több öngyilkossági kísérlete is volt stb..

A barátainak már elege van belőle, így is többet tettek érte mint ami elvárható lett volna.

Hiába próbáljuk megakadályozni hogy igyon, nem tudunk mellette lenni folyamatosan. Ha elvesszük a pénzét, szerez máshonnan és piát vesz belőle.

A probléma az, hogy elvált anyuka és 2 gyereke van, 15 és 17 évesek. Az apuka nem tud segíteni sehogy sem.


Tehát a kérdés a következő: van valami törvényes mód rákényszeríteni hogy bevonuljon valami intézménybe ahol kezelik, és nem engedik ki egy jó ideig?

Ha ezt az életvitelt folytatja előbb utóbb szó szerint halálra issza magát, arról nem is beszélve hogy a gyermekei életét is tönkreteszi.



2012. jan. 20. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Abban igazad van,hogy a gyerekei életét tönkre vágja,de ahogy mondják a rossz pénz nem vész el,így ő sem fogja halálra inni magát.

Tudom,mert az anyám detto ilyen.Pontosan ezt csinálta mint amit leírtál.Néha olyan részeg volt,hogy az árokban feküdt összehúgyózva,szarva,de totál részegen.Nála is mindent megpróbáltak,de semmi.Valahogy mindig tudod pénzt szerezni piára.Volt hogy egy reggel mentünk volna a testvéremmel iskolába,és nem tudtunk,mert minden ruhánkat eladta pár üveg piáért.Csak a pizsama maradt meg amiben aludtunk.


Ezért is tudom,hogy kényszeríteni elvonókúrára nem lehet.Ha akar,ő bemegy,de nincs semmi törvény,hogy kötelezzék elvonóra.


A gyámügy sem fog segíteni,mert nem egyedi eset,és ha látszólag foglalkoznak is az üggyel,mire lépéseket tesznek addigra a gyerekek betöltik a 18 évüket.


Az én apám a kérésünkre elvált,de ez sem segített,mert a bíróság egy szobát neki ítélt.(vagy biztosítani kellett volna neki lakást,amit apám nem tudott) Így elváltak,de továbbra is velünk élt..


Nem tudnak mit tenni,csak reménykedni.Vagy mondok durvát.

remélni,hogy súlyos beteg lesz amivel hónapokig kórházba kerül..VAgy reménykedni,hogy elüti egy autó,vagy télen megfagy az utcán..(bár senki halálát nem kívánom) De úgyse lesz ebből semmi,mert a jó isten az ilyen alakokra érdekes módon nagyon vigyáz..

2012. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ,

hát nem tudom mi lesz mert ez így nem mehet tovább.

2012. jan. 20. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,h csak abban az esetben,ha nem beszámítható és mások életét közvetlenül veszélyezteti,csak akkor lehet hivatalosan korházi ellátásra kényszeríteni. De akkor előbb kell egy orvosi papír,ami azt igazolj és a bíróság hoz döntést. Most,h ebben az esetben ezt meg lehetne-e valósítani v nem,azt nem tudom,de esélyes,h nem is foglalkoznának vele. Szomorú,h embereknek ilyet át kell élniük :(.
2012. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!