Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Törvényes az, hogy egy nevelés...

Törvényes az, hogy egy nevelési tanácsadóban olyan "pszichológus" kezelt, aki még nem fejezte be az egyetemi tanulmányait?

Figyelt kérdés

Mint utóbb kiderült, gyakorlaton volt a lelkem. Olyan pánikbeteg voltam, mint 3 másik. Mondhatom, mint a halottnak a csók. Nem hogy segített volna, még rosszabbul lettem. Nem is csinált igazából semmit, csak megtanított egy relaxációs gyakorlatot. A 45 percből 30-at ez tett ki, a maradék 10 percben pedig elmondta, hogy Zsuzsika ne izgulj az iskola miatt. Vicc, hogy pont a suli az életemnek az a területe, ahol nincs probléma, szeretnek a tanárok, osztálytársak , és is őket.Nincs gondom a tanulással se. Szerintem azt se tudta, ki ül vele szemben.

Na de nem ütközik törvénybe egy beteget egy egyetemi hallgatóra bízni??? Ráadásul a pszichiáter is mondta, hogy az én esetemben egy olyan szakemberre van szükség, akinek van tapasztalata. Hát köszönöm.

Vagy ez teljesen rendben van??? Végülis Magyarországon vagyunk, mit várjon az ember.

Aki a történet jogi hátteréről tud valamit, jó lenne, ha válaszolna. Köszönöm!


2010. febr. 3. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Te pont úgy jártál, mint én csak azért más volt a szitu.Az orvostanhallgató kijött egy kis faluba nyári gyakorlatra,és azt hitte majd ott megtanul vénázni. Éppen vénás vasra jártam,ami ugye nem veszélytelen. Ott győzködött, hogy beadhatja e nekem. Megengedem e? - Azt mondtam nem és kész, menjen gyakorolni máshova. Persze a háziorvosomnak megengedtem.Más még van egy véleményem az orvosi diplomával szemben, aki végig bukdácsolja az

orvosi egyetemet, az olyan orvos is, mint amennyi a vizsga eredménye. Jogilag ilyen ügyben nem tudom hogy kell eljárni. Legfeljebb annyit tehetünk, hogy visszautasítjuk a még nem végzett medika jó szándékait,ami nem biztos hogy gyémántkövekkel vannak kirakva.

2010. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is voltam nevtanba pszichológusnál. Az is kb annyit ért, mint "hallottnak a csók", pedig az már elvégezte az iskoláját. Nem érdemes szerintem csak kórházas dokihoz menni.
2010. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kicsit off lesz a hozzászólásom.

Kedves első, ne haragudj, de akkor mégis h tanulják meg a leendő orvosok a szakmát? Ha az öreg, tapasztalt dokik kihalnak, akkor mi lesz? Nem lesz egy orvos se, mert nem tudtak hol tanulni?...

Gondolom ott volt mellette az orvos is, tehát ha vmit rosszul csinált volna, akkor rögtön átveszi....

2010. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom, nem vagyok egyedül. Első, valóban kellemetlen az eseted, sajnálom! Nem jó érzés, ha kísérleti nyúlként bánnak egy beteggel. A kezdő orvosoknak meg szerintem előbb csak figyelni kéne a "nagyok" ténykedését, és csak aztán belevágni a dologba! Hát arról hogy közbelépne a tapasztalt doki...nagymamámat lumbálták, egy kezdő, remegett a keze, elszúrt valamit, 20 éve zúg a feje...pedig csak egy pillanat műve volt...Sajnos ez van.
2010. febr. 5. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!