Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki összeesik, elájul...

Ha valaki összeesik, elájul beviszi a mentő kórházba mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés
Adnak neki injekciót?Gyógyszert? Kötelesek benttartani???
2012. jan. 12. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom benntartják megfigyelésre minimum 24,de inkább 48 órára,nem e vérrög okozta vagy korábbi sérülés (pl elesett és beütötte a fejét 2 nappal előtte).Soxor vérnyomás,vércukor méréssel kezdik.Gondolom vér-,vizeletminta,max infúzió.Az eredmények alapján döntik el,kell e gyógyszer vagy mi a javaslat,kell e további kezelés,kivizsgálás.

Nem kötelesek senkit benntartani,aki döntésképes állapotban van (ellenkező esetben legközelebbi hozzátartozó,gondviselő) saját felelősségre távozhat a kórházból,ebben az esetben megkapja a zárójelentést,amiben leírják,hogy beteg saját felelősségére távozott,felvilágosították ennek veszélyeiről és lehetséges következményeiről.

2012. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tűvel is szurkálhatják???
2012. jan. 12. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha muszáj...gondolom igen,de ha ájult vagy,akkor nem mindegy?tűfóbiás vagy?
2012. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
eléggé
2012. jan. 12. 11:15
 5/6 tetris ***** válasza:
100%

El foglak keseríteni! Aki kórházba kerül, annál mindenképpen végeznek laborvizsgálatokat. Vérvétel, vizelet alapból. De ezt el is utasíthatod saját felelősségedre. Mivel kényszerből senkit se lehet vizsgálni.

De felvetődik a kérdés. Ha összeesel az utcán, akkor nem lenne célszerűbb, ha kiviszgálnának?

2012. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem már történt ilyen Németországban. Még a helyszínen bekötötték az infúziót (nem emlékszem, hogy fájt volna, bár akkor ez érdekelt legkevésbé), és bevittek a kórházba.


Ott megvizsgáltak egy orvosi szobában, adatokat vettek fel, kérdezgettek, elmondatták velem a számokat oda-vissza, az aznapi dátumot, helyszínt (sztem nem a nyelvtudásomat tesztelték, hanem hogy mennyire vagyok képben :P)


Vért vettek, és egy kis pálcikával az orromból és a torkomból is mintát vettek (csak úgy megkapargatták, nem fáj, inkább csikiz)


Megnyomkodták a hasam, vérnyomást, vércukrot mértek (ujjamat megbökték, az se fáj), nézték a reflexeimet. Kb. erre emlékszem.


Aztán bevittem egy kórterembe, és elaludtam (estefelé volt már). Arra ébredtem hogy hajnalban felkeltenek, kell-e wc-re mennem. Akkor már kellett. ;)


Másnap levették az infúziót, de a tűt bent hagyták. (jah, azt magyarázták, hogy az nem tű, hanem egy kis vékony, rugalmas cső, de engem az eléggé zavart, kellemetlen volt hoyg bent hagyták).


Újra vérvétel volt, edénykébe kellett pisilni, EEG, EKG, hasi ultrahang, majd 24 órás vérnyomásmérőt tettek fel, mert valami nem volt rendben.


Emiatt kicsit sokáig voltam bent, majd egy olyan papírral engedtek ki, hoyg szívritmuszavarom van és keressem fel Magyarországon a kardiológiát. Itthon azt mondták semmi bajom ne bohóckodjak itt... no comment.

2012. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!