Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki egyik percben még olvas/eszik/beszélget/telefonál/a következő napi teendőkön gondolkozik, másik percben meg összeesik és meghal?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hová írhatnám kérdésemet, talán itt jó lesz.

Tehát létezik ilyen, hogy egészséges ember minden előzmény nélkül összeesik és meghal?

Ezt nem tudom elhinni.Nagyon sok ilyen esetről hallok, olvasok, és hogy a halál okát nem igazán tudták megállapítani.Nem tudom, hogy lehetséges ez.Egy teljesen egészséges ember szíve nem áll le csak úgy!

Ilyen alapon mindenki aggódhatna, hogy mikor jön el ez...

Szerintetek?


2011. dec. 23. 18:07
 1/9 LadyLee ***** válasza:
100%

De létezik. Nyilván általában arról van szó, hogy alapból nem egészséges, de simán lehet, hogy az állapotának az első "tünete" bizony az, hogy összeesik és meghal.


De azért ez ritka, aki normálisan gondolkodik és nem hipochonder, az nem pörög ilyen butaságokon.

2011. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömmel is ez történt, nem találtak okot, de én nem hiszem el, hogy ezek az esetek minden ok nélkül történnek. Kell legyen akkor is valamilyen rejtett betegsége vagy valamilyen ki nem mutatható doppingszer, de a semmibe nem halnak bele emberek.
2011. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mus musculus ***** válasza:
Ugyanazt akartam mondani, mint az első kettő. Ha valóban makkegészséges az ember, nem történhet vele ilyen, valamilyen betegsége mindenképp van, maximum nem diagnosztizálták még.
2011. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet például long-QT szindrómával járó örökölt ioncsatorna rendellenessége. Ezeknek a jellegzetessége, hogy relatív fiatalkorban hirtelen kialakul egy halálos ritmuszavar.

De az összes szívet érintő betegség okozhat ilyet, pl. hypertrófiás cardiomyopathia, vagy már cardiomyopathiák (sőt, a szívizom tömegével arányosan nő bizonyos ritmuszavarok valószínűsége, vagyis sportolóknál is gyakoribb a hirtelen szívhalál a normál népességhez viszonyítva).


Aztán az idősebbeknek ott van a tüdőembólia: Mari néni csak annyit tapasztal, hogy dagad a lába (a mélyvénás trombózis miatt), majd a trombus leszakad, beékelődik egy nagyobb tüdőartériába, a szíve pedig hirtelen nem tudja kinyomni a vért és leáll (de az esetek egy részében túlélhető, minden az elzáródás mértékétől függ).


Aztán ott vannak a különféle agyi éraneurizmák: nagy részük semmi tünetet nem okoz, de egy kakilástól vagy emeléstől bármikor elpukkanhatnak (mondjuk, ezek általában nem szoktak halálosak lenni, de ez több tényezőtől függ).


Ott van a szívinfarktus is, ha ritmuszavarral társul: mondjuk, általában a koszorúérbetegeknek vannak megelőző panaszaik (anginás fájdalmak), szóval ez nem olyan váratlan, ha komolyan veszik.

2011. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt hivjak termeszetes halalnak! Nem aggodni kell, elfogadni kell ezt az esemenyt, mint a szuletest, az elettel jaro esemenyek elfogadasa.
2011. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Létezik.

Illetve ahogy itt már többen leírták valami rejtett probléma van ilyen esetben, csak előfordul, hogy nem veszi észre az illető, vagy nem tulajdonít jelentőséget neki.

A férjemmel is ez történt. Nem volt még 28 éves sem.

Reggel elment dolgozni, délután még beszéltünk telefonon és amikor a váltás ment este, akkor a földön találta. A mentő már nem tudott segíteni.

2011. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az természetes, hogy valaki huszonévesen(de legyen akár 60, ha egészséges) egyik percről a másikra meghal!!!
2011. dec. 23. 23:35
 8/9 mus musculus ***** válasza:
22:32, részvétem.
2011. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Köszönjük.


Pont ezt írja mindenki, hogy nem teljesen egészséges, csak nem valamiért a tünetek nem kerülnek felszínre. Ott vannak a mélyben, de vagy nem jelennek meg, vagy nem foglalkozik velük az illető.

Egyébként szerintem olyan is lehet, hogy valakit akkora sokk hatás ér, hogy azonnal megáll szíve, azt hiszem ezt hívják úgy, hogy szörnyet hal.

2011. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!