Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valakinek sarokcsont...

Van valakinek sarokcsont kinővése (sarkantyú)?

Figyelt kérdés
Milyen kezelések léteznek rá? Megműteni nem szeretném , mert azt mondják egy pár év mulva újra kinől és jobban fáj. Már nagyon fáj valamit írjatok!!
2012. jan. 4. 22:20
 1/9 anonim válasza:

Mindenképpen menj vele orvoshoz, aki először biztosan gyulladáscsökkentő gyógyszert fog felírni, ha ez nem használ, akkor szteroidos injekciókúrát és/vagy besugárzást. Ha egyik sem használ, akkor jöhet esetleg a műtét.

Nekem is épp most derült ki, hogy sarkantyúm van (már 2 hónapja fáj a lábam) és Xefo nevű gyulladáscsökkentő gyógyszert írtak fel. Egyébként belinkelek ezzel kapcsolatban egy cikket, olvasd el:

[link]

Jobbulást! Moncsi

2012. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt úgy 6 éve. Kb két évig szenvedtem vele, mire végül az orvos kiírta a röntgen besugárzást. Kezelés után 3-4 héttel, szépen elmúlt a fájdalom és azóta sincs gond vele.
2012. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs hogy hülyeséget kérdezek, de hogy röntgen besugárzás vagyis hogy csinálták?
2012. máj. 10. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát felfeküdtem hasra egy ágyra és a sarkamon egy ponton röntgennel sugároztak. Még a zoknit sem kellett levenni. Kb 1-2 perc az egész, ez volt egymás után 4 alkalom. És kb 3-4 hétre nyomtalanul elmúlt a fájás.
2012. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ezt a Sport kórházban csinálták, majdnem 3 hónap volt a várakozási idő. Nem tudom, most mennyi lehet és hogy ott csinálják-e még.
2012. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!
2012. máj. 10. 21:40
 7/9 anonim válasza:

Szia.

Szeretnem kerdezni, hogy mi lett? nekem is van egy sarok feletti kinovesem, viszont nem faj, csak esztetikailag kritikus. Valoszinuleg egy rossz cipo hordasa miatt alakult ki nalam.

Milyen kezeleseket kaptal?

Remelem, meg olvasod a gyk-d. :)

2013. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
hát én most szembesültem a sarokfájással tavasszal,de nem láttam még ezt az oldalt. Nekem az segített, hogy jegeltem. Akárhányszor kocsiban utaztam utasként, vagy PC előtt ültem esténként elővettem egy jégakkut, áttekertem egy vékony ruhával, földre tettem és rátettem a fájós sarkamat. Két-három hónap után már tudok vele sokat túrázni is. Ez állítólag a csonthártya gyulladása miatt fáj. A csontkinövés nem múlik el.
2016. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Charlie846 válasza:
0%
Saját tapasztalatokat szeretném megosztani a témában. A bal sarkamon csonthártya gyulladásból kifolyólag csontkinövés keletkezett. Egy éven át sok kezelést kipróbáltam, de egyik sem működött. A létező leg egyszerűbb, legolcsóbb módszer ami viszont működik is: erősen a földhöz kell verni a legfájóbb részt ( az úgynevezett lökéshullámok terápia is ugyanez, csak alkalmanként 6-8 ezer Ft-ért). Egy nap akár négy öt alkalommal öt tíz percen át. Nekem két hét alatt elmúlt. Egy mellékhatása van csak: az ember szeméből az első három négy napban biztos hogy csorog a könny. Minden képen megér egy próbát!
2017. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!