Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg nagyon fáj ha végbélen...

Tényleg nagyon fáj ha végbélen keresztül vizsgálnak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem fájdalmas egyáltalán. Ráadásul még érzéstelenítik is. (nem szúrnak )
2011. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
K.vára nem érzéstelenítenek, de mindegy. És fájdalmasnak nem, csak kellemetlennek mondanám.
2011. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A helyzet kellemetlen, de egyáltalán semmi nem fáj.
2011. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdem mert még csak 13 éves vagyok és még sose voltam ilyen vizsgálaton, az osztály társaim a suliban azt mondták hogy nagyon fájdalmas lesz
2011. dec. 18. 22:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen vizsgálatról van szó, de azt én is megerősíthetem, hogy egyátalán nem fáj, csak maga a szituáció kellemetlen.
2011. dec. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valaki meg tudná írni hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat nálunk fiúknál?
2011. dec. 19. 07:30
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan úgy zajlik mint lányoknál. Előző nap hashajtás rengeteg vízzel és nem ehetsz semmit (ez egyébként rosszabb mint maga a vizsgálat). Majd ott ki kell tölteni egy beleegyező nyilatkozatot, mikor behívnak deréktól lefelé le kell vetközni. Bent hátadra fekszel, lábadat behajlítod. Elősszőr biztosan feszült leszel és görcsölsz úgyhogy próbálj meg megnyugodni és nagy levegőt venni. Csak kissebb időközökre szokott fájni ilyenkor egyből befeszíted a hasad, de így csak rosszabb lesz, engedd el magad és hamar elmúlik. Vizsgálat után ott még várni kell kicsit és megkapod az eredményt.
2011. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
A végbélvizsgálat nem azonos a vastagbélvizsgálattal. Előbbinél nincs szükség hashajtásra vagy bármi más előkészületre.
2011. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem írta le a kérdező, hogy végbél- vagy vastagbéltükrözésen vesz-e részt, viszont előkészületekre mindkét esetben szükség van ami lehet beöntés vagy hashajtás.
2011. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak egy egyszerű prosztata vizsgálat...
2011. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!