Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincérzéstelenítés után,...

Gerincérzéstelenítés után, miért van ilyan elviselhetetlen fájdalom?

Figyelt kérdés

Férjem térdét hétfőn műtütték. lába nem fáj,de a gerincérzéstelenítés miatt iszonyú fájdalom van a nyakában! nem bírja mozdítani fejét, nyilal, görcsöl!

nagyon rosszul érzi magát. mi a megoldás? mivel lehetne enyhíteni panaszait? meddig tart még? remélem tudtok segíteni!



2011. dec. 15. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szóljon feltétlenül az orvosnak! Injekcióval pár nap alatt elmúlik. Nekem csípőprotézis műtét után fájt iszonyatosan a fejem, és azért, mert műtét közben megemeltem a feje, amit ne szabad.(Kértem "valamit", talán enyhe altatót adtak, hogy n halljam azt az iszonyatos kalapálást.)
2011. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


Feküdt mozdulatlanul egy napig? Mert ha ezt nem veszik komolyan, akkor szokott előfordulni a fejfájás. Menjen vissza az orvoshoz.

2011. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az nagy baj ha gerincérzéstelenités után fáj neki!

lábát tudja mozgatni, ha megcsiped érzi???

2011. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

lába jó! tud menni, csak a nyaka fáj nagyon. nem, nem feküdt a hátán mozdulatlanul, mert gerincsérvei vannak.. több is. és nem tus kényelmetlen ágyon háton feküdni. sokat emelgette a fejét...:(

olyan,mintha az izom összeszorítaná a gerincét. nem szédül, feje nem fáj annyira!

2011. dec. 15. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van ez a fejfájásom, gerinsérzételenítés után. Én nem emeltem meg a fejemet!!!! Viszont a kórhzban a műtét után eleve úgy tettek az ágyra hogy legalább 15 fokosra állították a fejtámlát. AMúgy meg a szobatársam is ugyanígy lett érzéstelenítve, és ő a gerincérz. után 8 órán belül kiment wcre és semmi baja sem lett.

ja amúgy ne hallgassatok a koffeintúladagolós tanácsokra, ha nagyon fáj, rengeteg vizet kell inni. Ha fáj, legalább a szived ne tedd tönkre

2012. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 JasDave válasza:

Nos. Csak a tisztánlátás végett.. Három napja műtöttek a térdemmel. Gerincérzéstelenítés. Az anesztes orvos közölte, hogy eszembe ne jusson nemhogy felülni de a fejemet is max. csak ivásra emeljem fel. Az orvos azt is hozzátette, hogy azt is csak négy óra múlva. Azt nem mondták meddig kell így eljárjak ezekkel a szabályokkal. Este a műtét után tíz órával épp csak elkezdtem mindenem érezni, s felültem.. A nővér visszafektetett mikor bejött. Nem volt négy perc se az egész. Másnap kicsit szédültem, de jött a doki és közölte terhelhetem a lábam. Megnyugodtam. Este kezdődött.. Szédülés erősödő de még nem vészes fájdalom, elősszőr saját cata, majd mikor jeleztem, orvosi utasításra sokkal a keményebb contra. Aludtam is.... Mint a bunda.. Másnap reggel szinte semmi. Mehetek haza. Átvettem az elbocsátót, s minél többet álltam /bennem egy órás cata-val/ annál rosszabbul voltam. Nem szóltam, elindultunk.

A lényeg:

A kocsiban majdnem elájultam. Annyira rosszul voltam, hogy nem is tudtam, ember tud ilyen rosszul lenni. Azt hittem fel sem érek a lakásba. Hányinger, feszítő fejfájás, halálfélelem, leizzadtam vagy egy liter vizet, sose fáztam még annyira. Miután hazaértem időzavar, időkiesés, zavartság s a legrosszabb, hogy mindezt tudtam.. Felhívtam az anesztes srácot, féltem, Ő közölte, először is nyugodjak meg, ne féljek, sokakkal előfordul. Feküdjek le, lazítsak, de ne erőltessem az alvást, úgyse fog menni, s most a legfontosabb: KÓLA! SOK. KOMOLYAN. ÚGY ÉRTEM LEGALÁBB HÁROM LITER, ESETLEG LEHET MÉG KOFFEINTARTALMŰ FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ, PERSZE ORVOSSAL EGYEZTETVE. FŐZZEK EGY KEMÉNY ERŐS KÁVÉT, S KÓLA.

Már aznap este jobb volt. A szívem dobogott, de tudtam aludni, s ma estére hálát adok. Két éve nem kóláztam, most pótoltam. Persze ez is szubjektív, nem vagyok orvos, de a kóla nem öl meg, egy két nap alatt nem halsz bele /szívritmuszavaros vagyok, élek/ ugyanakkor nagyon hálássá tesz. Én az vagyok. DE LEHETŐLEG HA GERINCÉRZÉSTELENÍTENEK, NE MOCOROGJ LEGALÁBB EGY NAPIG.

Ki kell bírni, mert a kocsis sztorit nem kívánom senkinek.

Nyakfájás esetén orvoshoz fordulnék, lehet tényleg szuri kell. Nekem a derekam fáj, de az is enyhül.. :)

Kóla. Minden mennyiségben.

2013. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!