Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretnék szervdonor lenni....

Szeretnék szervdonor lenni. Mi ennek a menete? Lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves vagyok, szeretném az egyik tüdőmet és az egyik vesémet felajánlani, hogy odaadják olyan embernek, aki épp várólistán vár donorra. Mi ennek a menete? Milyen papírok kellenek? Tényleg kell ügyvédi papír is? A tüdőn és a vesén kívül mit lehet még felajánlani? Szeretnék segíteni másokon.
2011. dec. 9. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi késztetett arra, hogy ilyen fiatalon öngyilkos legyél?

Lehet hogy másoknak segítesz ezzel, de egy fél tüdővel az első tüdőgyulladás elvisz...

2011. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mit csinálunk mi emberek? Panaszkodunk, mert nincs HD TV-nk, nem a legjobb számítógéppel rendelkezünk, egy új kocsi is kellene, és még sorolhatnám. Panaszra nyitjuk a szánkat, és nem értékeljük azt, amink van. Viszont vannak olyan emberek, akik csak egy dolgot szeretnének: egészséget. Szeretnék segíteni másokon, ezért szeretnék donor lenni, hogy megadjam másnak azt, ami más embernek természetes.
2011. dec. 9. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos, akkor nekem odaadhatnád a 2 kézfejed, ugyanis valami szar rágja, amire 5 doki kente rá eddig szemrebbenés nélkül hogy ekcéma. Azt már nem tudták elmagyarázni, miért lesz még rosszabb a csodakrémeiktől, és miért terjed, nekem meg miért kell kesztyűben krumplit pucolnom. Egyébként én is 21 vagyok :)


Sajnos egyébként általánosan elmondható, ha te odaadod valakinek a fél tüdődet, majd később ha neked lenne szükséged fél vesére felkeresnéd, lecsapná a telefont.

Sajnos csak igen ritka esetekben érdemes adakozni, főleg ha ilyen súlyos dologról van szó.

Csak akkor kockáztasd a magad egészségét, ha tényleg megéri, és nem egy alkoholista kapja a szerveidet, aki fél éven beül azokat is elissza.

2011. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, és nem néztem külön utána, de úgy tudom, így ismeretlennek nem lehet. Rokonnak ajánlhatnád fel, ill. felhasználnák, ha idő előtt elhunynál pl balesetben (és nem félnének, hogy a hozzátartozóid kiverik a balhét).
2011. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Feltételezem, hogy lány vagy. Jól?

Az a helyzet, hogy anno, amikor a nővérem került várólistára és vese donorra várt, nekem nem engedték, hogy odaadjam neki, mondván, hogy fiatal vagyok (én 23 voltam) és még nem szültem akkor. Azt mondták, hogy ilyen esetben nem lehetek donor. Végül édesapánk adta neki az egyik veséjét és azóta mindketten egészségesek. Hálistennek.

Szóval szerintem nagyon szép tőled, hogy segíteni akarsz, de ilyen módon inkább akkor, amikor neked már nincs szükséged a szerveidre. Tudomásom szerint elhalálozáskor minden szervet fel lehet ajánlani, de nem vagyok biztos benne. Próbálkozz először kisebb dolgokkal. Legyél önkéntes lábadozó gyerekek mellett, ossz ételt hajléktalanoknak, stb.

2011. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyél rendszeres véradó, és jelentkezz csontvelő és őssejtdonornak. Az is több, mint elég.


Én úgy tudom, hogy élődonor csak vesét és májat adhat.

Ha nem vagy rokona a recipiensnek, akkor csak az etikai bizottság jóváhagyásával adományozhatsz. Közjegyző előtt kell nyilatkozatot tenni, hogy kényszer, fenyegetés, és anyagi ellenszolgáltatás nélkül ajánlod fel a szervedet.


Én sem ajánlom, hogy ennyire fiatalon ennyire nagyon önzetlen akarj lenni.

2011. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gaborvagyok válasza:
8%
nem szabad eltékozolni amit kaptál...
2012. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
Korántsem merítetted még ki a lehetőségeid. A fél májadat is nyugodtan odaadhatod, ahogy a fél szaruhártyádat is, ha nagyon belelendülsz. Vannak albán szervezetek, amik pont ilyesmivel foglalkoznak: jelentkezz náluk. :DDD
2012. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A #6-os számú válaszolónak teljesen igaza van, élő donor csak abban az esetben lehetsz, ha közeli rokon vagy, vagy egyéb esetben az etikai bizottság jóváhagyásával nyilatkozattétel után, de ezt valóban csak a legszükségesebb esetben válaszd és nagyon gondold át (csakis szoros érzelmi kötődés esetén).


Forrás: [link]


Rendszeres véradással és az őssejtdonor regiszterbe való jelentkezéssel viszont bármikor segíthetsz! :)


[link]


[link]

2017. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!