Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB fizetése visszamenőleg hogyan?

TB fizetése visszamenőleg hogyan?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 14:37
 1/3 A kérdező kommentje:

Ma mondták az Apeh-nál, hogy visszamenőleg ki kell fizessem az elmúlt 3 évet, de a bejelentést 2008-ra dátumozták. Persze a 15 napos bejelentési kötelezettség így nem stimmel..

Az elmúlt három évben magánorvosnál jártam csak. Ilyen esetben az orvosi költségeket is visszafizettetik, vagy "csak" a havi 5.100 ft-ot kérik? Egyszer voltam ct-n is, ami nem lenne olcsó mulatság, ha most behajtanák rajtam. Nem is tudnám kifizetni, de még a havi 5.100 ft-tal is gondban leszek, ha egyben elkérik.

Milyen esetben lehet eltörölni az utólagos fizetést, vagy ha részletfizetést kérnék, akkor azt mennyi időre szokták megadni? Úgy hallottam, hogy csak fél évet adnak, de annyi idő alatt nem biztos, hogy be tudnám fizetni. Mit csinálnak, ha nem tudok fizetni?

2011. nov. 21. 14:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Magánorvosnál fizettél, oda nem tartozik a TB. Ha visszafizeted, akkor gondolom nem kell vizsgálatért fizetni. Amúgy meg ha nincs munkád, akkor önkormányzattól kérheted, hogy fizesse ki helyetted.
2011. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az önkormányzat visszamenőleg nem fizeti ki helyettem. Viszont kérhetem tőlük, hogy az elkövetkezendő 1 évet fizessék helyettem, de többet sajnos nem.
2011. nov. 21. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!