Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan fog össze forrni a seb?

Hogyan fog össze forrni a seb?

Figyelt kérdés
2 napja elestem, és a szemem felett elrepedt egy kicsit a böröm. elég csunyesz lett :D de nem mentem el bevarratni, mert lehet ugy csúnyábban forrt volna össze. Szerintetek így is nagyon csunyán fog összeforrni? két nap után inkább már enm varatom be, mert akkor igazán rondán fog összeforrni, ugye? vagy micsináljak?
2011. nov. 20. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyon mély és nem ment bele semmi szennyeződés, akkor elég lehet egy fertőtlenítés után úgy összeragasztani, hogy a ragasztó (pl. sebtapasz) összehúzza a két szélét, ne tátongjon a seb, mert akkor nagy lesz a heg.

De 2 nap után annyira már nem hatásos, már elkezdték helyrehozni a szöveteid a hibát, persze ártani most sem ártasz vele.


Ha mély vagy hosszú, esetleg kosz ment bele, akkor célszerű lett volna orvost felkeresni vele. Én mondjuk ilyenkor a tetanusztól szoktam félni, ezért inkább elmegyek az ügyeletre/rendelésre.

2011. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nemment bele semmi szenneyez˝¨odés, otthona fotel karjába ütöttem bele. :) fertőtleníítettem :) nem hosszú, és nem annyira mély, hálistennek :D :))
2011. nov. 20. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodtan próbáld meg összeragasztani úgy, hogy a felrepedt rész két külső éle szépen összesimuljon. Ragasszal összehúzod és rajtahagyod amíg praktikus, vagyis amíg lehet, pár nap alatt úgyis rögzülnek egymáshoz teljesen azok a részek.
2011. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!