Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az új fajta műtéti eljárással...

Az új fajta műtéti eljárással a tölcsérmellkast hány éves korig műtik ingyen? Vagy az nem függ össze életkorral . 17/F

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

nem függ össze, viszont lehet vmelyik orvos nem vállalja ha nagyon kicsi a beesés.

kérdezz bátran, én már túlvagyok rajta!

2011. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos, akkor élek a lehetőséggel.


Nekem az a bajom, hogy elkezdtem erősíteni magam "gyúrok"

ezáltal egyre jobban látszódik, olyan mint ha melleim lennének pedig szálkás vagyok.

Ezért gondoltam arra, hogy megműttessem, de a szüleim nem nagyon akarják mert "félnek a kockázatoktól".

Gondoltam előtte érdeklődöm egy kicsit.


1. Hány éves vagy?

2. Mekkora a műtéti heg?

3. Hol van pontosan, hányadik bordánál és mennyire elöl ?

4. Fiú vagy, vagy lány?

5. Meddig kell kórházban maradni?

6. Meddig voltál korlátozva amíg nem tudtál rendesen mozogni?

7. teljesen jó lett?

8. Mennyire feltűnő a heg el fog halványodni, más színű lesz mint a többi része a bőrnek ?

9. Örülsz, hogy megcsináltattad?

2011. ápr. 5. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

22 vagyok, lány, a műtétkor 20 voltam.

Megmértem neked vonalzóval, az egyik oldalt 6 és fél centi, a másikon 8 centi a heg.

Azt nem tudom hanyadik bordánál, a mellbimbóval egy vonalban van, oldalt a mellem mellett.

1 hétig voltam kórházban, az első nap az intenzíven kell lenni, utána simán a szobában. Hétfői nap műtöttek, asszem csütörtökön tudtam már pár lépést tenni. Baromira fáj az tuti, gerincembe kaptam a fájdalomcsillapítót, 4 óránál gyakrabban nem lehetett, mert olyan erős volt. A 3. és a 4. órában már szenvedtem és számoltam a perceket mikor kérhetem a gyógyszert :D Utána még itthon is szedtem fájdalomcsillapítót szájon át kb 1 hónapig, aztán abbahagytam, mert kikészült a gyomrom tőle és muszáj volt.

Fájt még nevetni is, illetve itthon alig tudtam sétálni sem, úgy legyengültem, elmentem a kapunkig meg vissza és már ültem le, mert egyszerűen nem bírtam. Fürödni sem tudtam egyedül, de sztem 1 hónap után már sokkal jobb volt. Annyi kell a lábadozásra.

Nem mondom, h 100% lett, de sokkal sokkal jobb lett, és nekem megérte, pláne h lány vagyok és még szembetűnőbb.

Heg alig észrevehető, kb 1 év után kifehéredik, nekem am is világos bőröm van, úh alig látszik. Jövőre viszont újra meg kell vágni, mert akkor lesz a lemezkivétel, a doki azt mondta nem elég csak 1 oldalt megvágni, mert eléggé betokosodik.

Bocsi h későn írtam! lehet azóta már megműtöttek?

2011. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziia! Megműtöttek végül??
2012. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!