Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltörhetett az ujjközépcsontom?

Eltörhetett az ujjközépcsontom?

Figyelt kérdés
Bandázsban, kesztyűben egy erős ütésem lecsúszott, és a kb a kisujjnál lévő bütyökkel találtam el az ellenfelem. Rögtön éreztem h zsibbad, fáj, de eleinte annyira nem erősen. Be is dagadt. A kisujjamnál lévő bütyök fölött egy olyan 1 cm-es részen fáj, ha megnyomom, egyébként csak bizsereg. Ellenben teljes mértékben tudom használni a kezem, be tudom szorítani ökölbe, hátrafelé is hajlik az ujjam. Mi történhetett ilyenkor, lehet hogy eltörött?
2011. nov. 7. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Zúzódásnak tűnik a leírás alapján.

Borogasd és vegyél rá fekete nadálytő krémet, azzal kenegesd, az elég hamar rendbe tudja hozni.


Ha nagyon nem javul, akkor traumatológia, röntgen. Ha nem is tört el, egy hét pihentető gipszet szoktak rá tenni, ha nagyon ronda.

2011. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Közben jobban összehasonlítva a másik kezemmel észrevettem, hogy a bütyök szinte teljesen eltűnt a kisujjamnál. Ez mit jelenthet?

2011. nov. 8. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg van dagadva a kézfejed, alighanem azért.
2011. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz miatta, akkor azért érdemes rászánni egy kis időt és megröntgeneztetni szerintem. Nem hinném, hogy eltört volna, de jobb megnyugodni efelől. Legfeljebb kapsz egy kis gipszet rá.
2011. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Javult a kezed?


Jobbulást!

2011. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az első 3 napban semmilyen változás nem történt. 4. nap éreztem először javulást, most van az ötödik és most már lényegesen jobban néz ki, alig van már megduzzadva, bár még fáj ha megnyomom, de ha nem nyomkodom már nem is nagyon veszem észre h valami nem 100 százalékos.
2011. nov. 13. 00:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!