Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S. Kapok támogatást a...

S. O. S. Kapok támogatást a gyógyszeremre, ha nincs munkám?

Figyelt kérdés
4 hónapja nincs munkám, és jövő héten kell visszamennem a tüdőgondozóba fél éves kontrollra, mert lejár a támogatásom a gyógyszeremre (asztmás vagyok) ami támogatás nélkül 15.000 ft. Így támogatással 1.500. Megkapom így is rá a támogatást? Arra gondoltam, hogy holnap beregisztrálok a munkaügyibe és akkor ők 3 hónapig fizetik nekem a Tb-t. Ha bejelentkezek holnap azaz szerdán, akkor hétfőn tudok menni a dokihoz, vagy várni kell az átfutási időre, hogy bejelentettek? Vagy már akkor mehetek és megkapom rá a támogatást? Segítsetek nem igazán tudom,hogy van ez, a lényeg, hogy valahogy megkapjam, mert nem tudok 15.000-t fizetni érte, ha nem kapom meg. Köszi
2011. szept. 20. 14:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A hónapokra amikor nem volt TB-d visszamenőleg is ki kell fizetni.

Nem az ország durva, ha van biztosítások akkor jár a támogatás,ha nincs,akkor nem.Ez ilyen egyszerű.

2011. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem, hogy magam fizessem a tb-t, 1 napos ügyíntézést jelentett.Ha szólsz, hogy sürgősség van, tán egy hét alatt kapsz csekket, ami havi 6000.

Akkor minden még létező kezelésre, gyógyszer-támogatásra jogosult leszel, amíg vannak ilyenek...

2011. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen valahogy én is úgy gondolom, hogy nem jó ez az okfejtésed, hogy most kell dokihoz menni, tehát most regisztrálsz be. nem vagyok benne biztos, de talán amíg nem volt biztosításod, és orvosnál se voltál, azt az időt is leverik rajtad.
2011. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem fogják, mert amikor február végén voltam a dokinál akkor volt munkám és 6 hónapra megkaptam a támogatást. az járt. most beregisztrálok és megint megkapom 6 hónapra és utána megint vissza kell menni. Remélem addigra már lesz munkám.

Üzenem annak aki olyan szépen kifejtette hogy nagyon szépen köszönöm, sokat segített! :)

2011. szept. 20. 15:26
 15/15 A kérdező kommentje:
Ma voltam a dokinál, pénteken lettem egy céghez bejelentve, nem voltam a rendszerben benne még, és mégis megkaptam a támogatást. Utánam mondta, amikor kiadta a támogatásról a papírt, hogy pirosat jelez a gépén és erre mondtam hogy pénteken lettem bejelentve. szóval ezzel azt akartam mondani hogy benne se voltam a rendszerben és mégis kiadták a támogatást megint fél évre.
2011. szept. 26. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!