Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S. Kapok támogatást a...

S. O. S. Kapok támogatást a gyógyszeremre, ha nincs munkám?

Figyelt kérdés
4 hónapja nincs munkám, és jövő héten kell visszamennem a tüdőgondozóba fél éves kontrollra, mert lejár a támogatásom a gyógyszeremre (asztmás vagyok) ami támogatás nélkül 15.000 ft. Így támogatással 1.500. Megkapom így is rá a támogatást? Arra gondoltam, hogy holnap beregisztrálok a munkaügyibe és akkor ők 3 hónapig fizetik nekem a Tb-t. Ha bejelentkezek holnap azaz szerdán, akkor hétfőn tudok menni a dokihoz, vagy várni kell az átfutási időre, hogy bejelentettek? Vagy már akkor mehetek és megkapom rá a támogatást? Segítsetek nem igazán tudom,hogy van ez, a lényeg, hogy valahogy megkapjam, mert nem tudok 15.000-t fizetni érte, ha nem kapom meg. Köszi
2011. szept. 20. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
csak a 28500-at. Kiteszi érted magát az állam ugye?!!
2011. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
bocs, akkor most hogy? 28500-at? bocs ha érthetetlen vagyok :)
2011. szept. 20. 14:09
 3/15 A kérdező kommentje:
tehát a munkaügyi ad annyit, de ha nincs munkám akkor nem kapom meg a támogatást a gyógyszeremre?
2011. szept. 20. 14:10
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugi megkapod!!!


Sz@r ez a világ. Nem akarnálak semmi pénzért bántani, de nem érdemled meg az meg kell mondani. Ha 4 hónapja nincs munkád, akkor miért vészhelyzetbe jut eszedbe, hogy regisztráld magad a munkaügyi központban? Amikor már a ház ég?

2011. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyok benne biztos, de ha eddig fizetted a TB-t, akkor semmi probléma lényegében.

Ha nem fizetted, akkor így jártál, még a vizsgálatért is kérhetnek pénzt.

A TB-t intézni meg nem két pillanat, időben tuti nem lesz meg szerintem.

2011. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
TB támogatott gyógyszert se akkor adnak ki, ha van biztosításod, amúgy nem. Amúgy bemész APEH-hoz, havi 5100 ft, és lesz TB-d. Olcsóbb, mint kifizetni a gyógyszert.
2011. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy nagy lóf@.szt kapsz.

A kormány nevű maffiózóbagázs 2 éven belül a Darwini szelekciót engedi rá az országra,(na persze ők lesznek a kivételek.)

Jelentkezz be mindenhova, kérj minden segélyt amit lehet, és kérj helyettesítő gyógyszert, hogy addig se fulladj meg.

Ha rohamod lesz, nyugodtan hívd ki magadra a mentőt, mondd el mit kaptál, akkor talán a kórházban megkapod szert, ha enni nem is adnak. Rohad.ék világ jön.

2011. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem, még jó hogy nem regisztráltam hamarabb, mert csak 3 hónapig fizették volna utánam a járadékot. és az már le letelt volna juliusba. és akkor most mit csinálnék, ha nincs munkám. igy jobb hogy most megyek és 3 hónapig fizetek az alatt meg megprobálok munkát találni.
2011. szept. 20. 14:25
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon durva ez az ország, apám is így vélekedik.
2011. szept. 20. 14:26
 10/15 anonim válasza:

Szia,


Regisztrálj be a munkaügyi központba mindenképp, mert kell a támodatáshoz az az igazolás, amit ők kiadnak a munkanélküliségedet igazolva. Ezt az igazolást küldjék el postán a címedre.


Elmész a dokidhoz, és megkéred, hogy igénylejetek az OEP-től gyógyszertámogatást. Ő ki fog töltetni veled egy papírt arról, hogy mennyi a havi kereseted, amit ő eljuttat az OEP-nek azzal az igazolással együtt ami a munkanélküliséged igazolja (amit kaptál a munkaügyi kp-tól)


Ezt elbírálja az OEP, majd megküldi a levelet a támogatás mértékéről és a vényeket. Ezeket felül kell bélyegeztetni az OEP-pel, csak úgy lehet kiváltani (hátulján legyen téglalap alakúOEP-pecsét). De a további tennivalók benne lesznek a levélben, nekem kicsit más a helyzetem, mert én egyedi importra kapom a gyógyszerem és csak egy bizonyos patikában vehetem át.

2011. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!