Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos feljelenthet valakit...

Háziorvos feljelenthet valakit, ha kiderül az illető drogozik?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 00:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem háziorvost, azt mondta feljelentheti, de nem szokás. Ha egy orvos jelent fel az őszinteségért egy beteget, az kb olyan durva mintha a barátod jelentene fel.
2009. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

könnyű drog fogyasztása nem bűncselekmény, de nem is szabálysértés. max kérdezősködhet, és a rendőr is legfeljebb eddig mehet el. az más, ha valakinél találnak...

kemény drogok fogyasztása viszont már járhat jogi következményekkel, így el tudom képzelni, hogy ilyen esetben a rendőrök jönnének látogatóba.

2009. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondta a doki ismerősöm, hogy ahol rendőrt hitvak ott más is volt.

Ezt meg egy orvos írta, akitől megkérdeztem:

A feltett kérdésére nem tudok válaszolni, mert ennek a jogi hátteréről nincs információm. Talán kérdezzen meg egy jogászt. Én csak azt tudom mondani, hogy ha egy betegem ezzel keresne meg, nekem nem az fordulna meg a fejemben, hogy feljelentsem, hanem, hogy miként tudok segíteni.

2009. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jelenthet fel, viszont Te perelheted a dokit az intézményt, mert megsértették a személyiségi jogaidat.

Mint fogyasztót nem hiszem, hogy köteles bárki feljelenteni, viszont, ha terjesztő akkor IGEN!

2009. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Van néhány eset amikor az orvosnak KÖTELESSÉGE rendőrt hívni:

1. Saját magát érzi veszélyben

2. A páciensét nyilvánvaló támadás érte (lőtt seb, szúrt seb, stb.)

3. Ha államellenes bűncselekmény gyanúja vetődik fel.


Egyéb esetben NEM hívhat rendőrt és nem jelenthet fel senkit orvosként.

2009. nov. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Titoktartási kötelezettsége van. Viszont ha még nem múltál el 18 közölheti a szüleiddel.(ha fa*zfej:D)
2010. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!