Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos feljelenthet valakit...

Háziorvos feljelenthet valakit, ha kiderül az illető drogozik?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 00:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az alkoholistat sem jelenti fel. Igaz, hogy nem ugyanaz a dolog, de mindenki ugy oli meg a szervezetet, ahogyan akarja.

Ha gyogyszerert jar az illeto a dokihoz, amibol lesz a drog, azt ugyis eszreveszi, max. nem ir fel tobb olyan gyogyszert.

Gyogykezelest ajanlhat, es ambulanciakat, de oda is az megy el aki akar. O senkit nem fog elvitetni.

Drogozol?

2009. ápr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Ezt bárki megteheti, de orvos esetében nem etikus.
2009. ápr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem titoktartási kötelezettsége van. Bár erre lehet nem vonatkozik, végül is ez nem a betegséged, vagyis az, de... de szerintem nem jelent fel, először inkább megpróbál segíteni, én nem hinném, hogy feljelent.

Milyen cuccot nyomatsz? Mert ha pl. heroint, akkor lehet lépéseket tesz az orvos, de ha bevettél egyszer egy speedet, vagy elszívtál egy füves cigit, akkor azzal nem foglalkozik.

2009. ápr. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Az orvosnak is van titoktarási kötelezettsége.
2009. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Mivel a drogozás bűncselekmény. Kötelessége feljelentést tenni. Ez 100%.
2009. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem, köti őt az orvosi titoktartás!
2009. ápr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

A rendőrség felé, vagy az ÁNTSZ felé kérdezed?

Rendőrség felé nem tehet, ÁNTSZ-t nem tudom.

2009. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

09:09 vagyok. Értsétek már meg, hogy feljelent. nekem a kollégámat nyomták fel, mert bement a sürgőre valami hasmenéssel néztek vérképet+ drogtesztet, kijött ,hogy pár napja marihuannat fogyasztott, hívták is a rendőröket. A tesóm egyszer betépve ment a sürgősségire, mert rosszul érezte magát, aztán hívott a doki (ismerős), hogy jöjjek érte azonnal és vigyem haza (baja nem lesz), mert nekik hivatalosan hívni kell ilyenkor a rendőrséget.


Szóval az adjon már itt tanácsot, akinek van tapasztalata.

2009. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Hivatalból hívnia kell.

Lehet, hogy erős hasonlat, de ha egy nő nőgyógyászhoz megy láthatóan megerőszakolás jeleivel, akkor is jelenteni kell. Vagy ha kiskorú (14 év alatti) lány terhes. Akkor is. Pedig ott az orvosi titoktartás. Ennyi.

2009. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem, elméletben nem hívhatja a rendőrséget, van titoktartási kötelezettsége. Az más kérdés, hogy van amikor ez mit sem ér, ha valaki begyepesedett. Épp ez a probléma, hogy csak bűncselekmény gyanújával hívhat rendőrt (kötelessége is), pl. ha egy lőtt sebet lát el és a kábítószer fogyasztás ma már szabálysértés, ha nincs bizonyíték eladás gyanújára.
2009. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!