Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet ilyen a nagyanyám?...

Hogy lehet ilyen a nagyanyám? (hosszú! )

Figyelt kérdés

Na,megpróbálom röviden összefoglalni:

Anyukám meghalt tavaly augusztusban,és én vele éltem,meg a nagyanyámmal.A tragédia után apámhoz költöztem,de a cuccaim nagy része ott maradt nagyanyámnál(ruhák,személyes tárgyak,játékok stb.)Kértük szépen a nagyit,hogy adja oda a cuccokat,de ő csak folyton szidta az apámat,hogy mit képzel magáról,meg milyen egy tróger meg egy csomó ilyet mondott.Nagyimhoz 2010 Novemberig jártam minden második hétvégén.De elmeséltem apámnak,hogy miket mesélt,meg ilyenek,aztán mondta,hogy ha így folytatja,többet nem megyek oda(nem is akarok többet odamenni,amíg a nagyim ott van!)Ez így is lett,nem mentem oda többet,azóta nem is jártam ott.Márciusban kellett mennünk gyámügyre.Nagyi egy ügyvéddel jött,aki azt ígérte,beszél nagyanyámmal az üggyel kapcsolatban.Aztán végül megállapodtunk,hogy nagyim minden hónap utolsó vasárnapján lejön busszal,én meg a megállóban találkozok vele,és ketten eltöltünk 1 órát(bevallom őszintén,marhára nem volt kedvem találkozni vele ezek után).Megpróbáltam sokszor megkérni,hogy "Nagyi,légyszi add oda a cuccaimat,mert kellenek nekem!".Aztán mindig elhajtott a francba,hogy ő odaadta a cuccokat(összes cucc neki 5 darab kisautó volt,meg pár ruhadarab -.-)Meg mondtam,hogy vannak állatos könyveim,amiket régen szerettem olvasni,és megkértem,hogy adja oda őket,mert azok is ott vannak nála.Akkor azt mondta,"Ha köny kell,menjek el könyvtárba azt olvassak)Na itt tiszta ideg lettem,legszívesebben agyonvertem volna.De elég szomorú hogy saját nagyanyámról ilyet kell mondanom.De megvan az ok rá!Azután hazamentem,elmeséltem apának mit mondott.Erre ő felhívta telefonon,és megmondta,hogy már én sem akarom őt látni,erre nagyanyám azt mondta,rendben!Ergó:inkább nem találkozik velem soha többet,mintsem hogy a holmijaimat odaadja!

És ezt még tetézi,hogy a rokonok(keresztszülők,nagyszülők,stb.)őt támogatják,és ellenünk vannak!Csak támadnak minket!És folyton mondják,hogy menjek pszichológushoz,csak mert nem sírtam a temetésen!Ha valaki nem sír az nem azt jelenti,hogy nem szomorú!

Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett,nem tudtam rövidebben leírni.Mi a véleményetek egy ilyen elvetemült nagyszülőről?


2011. aug. 24. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Siralmas hogy ilyen emberek vannak..

de én a helyedben odavitetném magam apámmal bemennék és szó nélkül elhoznám tőle minden holmimat.aztán többet nem keresném.

2011. aug. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Terveztük,de nem engedne be minket!Tisztán megmondta,hogy nem fog minket beengedni!Jelenleg azt tervezzük,hogy rendőrséggel megyünk ki,mert nekik ki kell hogy nyissa!
2011. aug. 24. 00:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez se egy rossz ötlet! Vagy titokban mentek oda,megálltok mondjuk 2 utcával lejjebb aztán odamentek és besétáltok kopogás nélkül,csak nincs zárva az ajtaja napközben. Vagy panellben lakik?
2011. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Önkormányzati kertesházban lakik,és az a baj,hogy általában mindig saját szobájában tartózkodik,onnan meg pont rálát a kapura,akkor ha látja hogy mi vagyunk azok,egyből lezárja az ajtót(van az ajtónak egy ilyen "akasztó kampója" amivel be lehet zárni)
2011. aug. 24. 00:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor marad a rendőrség..

vagy lehet gyorsabbak lennétek mint ő mire eljut az ajtóig. nem tudom így megmondani:)

2011. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De az is lehet hogy "feladjuk".Már elegünk van!Nem elég a nagyi,az őpártján álló rokonok(tisztelet a kivételnekI)neten zaklatnak!Mindenféle üzitirogatnak,de már letiltottuk őket.Úgy vagyunk vele,haggyuk a francba,csak haggyanak végre élni!Saját nagyapám is szart kevert,és apám meg nevelőanyám őmiatta vesztek össze,mert nagyapám keverte a fost!Végül kibékültek,de apám leüvöltötte a saját apját!Szomorú hogy ezt kell csinálnia...
2011. aug. 24. 00:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Akármilyen hosszan írtad, végül is nem lett teljesen egyértelmű, de kitalálható, hogy az anyai nagyanyáról szól a történet. Valószínűleg.

Szerintem a tárgyak akármilyen fontosnak is tartjuk őket, nem lehetnek elsődlegesek, és ha vesznek, inkább vesszenek, tehát könyvekért és ruhákért harcolni alapvetően nem ildomos. Más kérdés, hogy vajon mit csinálhat velük, minden bizonnyal használni nagyon nem tudja.

Azt sem írtad, hogy hány éves vagy, és hogy fiú vagy lány, de véleményezhető, hogy fiú vagy, és hogy apukád ragaszkodik hozzád, és ez neked is megfelelő, abban a családban békére leltél.

Az viszont érdekes, hogy azt írod, hogy a nagyszülők is támogatják az általad furcsán viselkedő nagyit, mert a nagyszülők ebben a fogalmazásban apukád szüleit is jelentik. És írtad, hogy emiatt már veszekedés is volt.

Ugyan tanácsot adni kívülállónak felesleges, és lényegtelen, de mégis annyit tudok mondani, hogy a tárgyakért harcolni felesleges. Ami meg a másik, hogy olyan nincs, hogy nagyszülői láthatás, vagyis, ha nem akarsz, nem kell találkoznod a nagyszülővel, mert alapvetően a szüleid nevelnek (most már sajnos csak apukád), és neki vannak szülői kötelességei, míg a nagyszülőknél ilyen nincs, ergó, jogai sincsenek a láthatással kapcsolatban. Vagyis, ha nincs ínyedre a találkozás, ami így egyfajta rossz érzést jelent, akkor nem kell csinálni, és kész.

Az viszont bűncselekmény, ha bármilyen módon a rokonság azzal zaklat, hogy neked kötelességed elfogadni valamit, és támogatni olyanokat, akiket nem szeretnél. A hivatalos szülőn túl csak bíróság ítélhet meg gyámot, ahhoz viszont az apának mindenről le kell mondania. Mivel ezt nem tette, sem a keresztszülő, sem a hatodízigleni rokonság nem tehet megjegyzést a fennálló viszonyra büntetlenül, és nem tehet büntetlenül ellene semmit. Talán ezt nem ártana velük közölni is, hiába is terrorizálnak, esetleg nagyi unszolására.

Mert a bíróság elsősorban a gyerek érdekeit védi. Ha te nem óhajtasz nagyanyáddal élni, és megfelel a mostani viszony, akkor nem ítélhet olyat, hogy valaki a távolból majd macerálhat csak azért, mert egyesek szerint az valakinek jó. Így tehát bármelyik nagyszülő kizárható az életedből, és nincs kötelezettséged iránta.

Megjegyzem, ha tényleg anyai nagyanya, és így viselkedik veled, akkor nem is csoda, ha anyukád sem bírta ezt a helyzetet. Persze a konkrét tények ismeretében ez bunkó kijelentés, de nem ártana vele szembesíteni, mert talán képtelen felfogni a történtek esetlegesen miatta alakuló eseményeit, és még egyfajta múltban él, ezért ragaszkodik ahhoz, hogy nem adja a dolgaidat oda, mert képzeletében ezek testesítik meg a régi állapotokat.

Egyébként meg sajnálatos, sőt nagyon szomorú, hogy ilyen helyzet egyálaltán kialakulhat. És még szidják a fiatalokat, mert rosszak, holott ilyen nevelési elvek mellett csoda, ha túlélik gyermekkorukat egyáltalán.

2011. szept. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs hogy rosszul írtam.Az apai nagyszülők közül csak a nagyapám támogatja.A másik nagyim velünk van :D.Egyébként azért vannak vele,mert mindenfélét hazudott nekik,hogy engem összevissza vernek apámék,meg ilyen hazugságokat mondott neki,és ők ezt elhitték.
2011. szept. 7. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!