Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Recept kiváltása Németországban?

Recept kiváltása Németországban?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy ha itthon iratok receptet háziorvossal, azt Németországban kiváltják nekem?

1 évre kimegyek tanulni, de nem vagyok olyan helyzetben, hogy előre megvegyem a gyógyszeremet.

Előre is köszi a válaszokat.


2011. aug. 12. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
nem válthatod azt ki. De felirják németországban a gyógyszert neked és akkor majd kiváltod.
2011. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De hogy is....

Eleve az magyar recept...A német gép el sem fogadná.....hogy is gondolhatsz ilyesmire....

Ha kimész tanulni biztosan lesz biztosításod.Elmész majd a háziorvoshoz és felírja neked amit kell.Ott meg majd kiváltod.Ennyire egyszerü.Nem kell elöre pánikolni.

(mink itt No ban lakunk)

2011. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy szezonális munkán voltam Németországban. Szükségem volt gyógyszerre, elmentem orvoshoz, fel akartam íratni, de olyan ott nem volt. Ajánlott helyette mást és kész.

Persze előröl elmeséltette velem az egész kórtörténetem, úgyhogy egy újabb nyelvvizsga-témakör magabiztos ismeretével gazdagodtam. :D


Kipipáltam magamban, hogy oké, orvoshoz már tudok menni, kiváltottam a gyógyszert és örültem magamnak.


Az egészben csak az volt bonyolult, mire megtudtam, hogy hova kellek orvoshoz menni.

2011. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!