Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel lehet levinni a vérnyomást?

Mivel lehet levinni a vérnyomást?

Figyelt kérdés
ha mondjuk valamilyen külső hatás miatt 180/100körüli a vérnyomásom hogy tudom levinni úgy legalább 130-140ig? és a pulzus szám is nagyon magas arra nincs valami megoldás? valamilyen vény nélküli gyógyszer esetleg? vagy bármi ötlet?
2011. júl. 18. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Kardiológiát, de bazi gyorsan, mielőtt agyvérzést nem kapsz.

Már megbocsáss, de "külső hatásra" senkinek nem lesz 180 a vérnyomása.

Nincs semmilyen házi módszer, nincs vény nélkül kapható gyógyszer.

Kapni fogsz rá gyógyszert, esetleg megnézik, mi okozza. Emellett KIEGÉSZÍTÉSNEK fogják javasolni, hogy használj kevés sót, ne egyél zsíros ételt, ill. amiben sok a koleszterin, ha túlsúlyod van, fogyj le, és mozogj rendszeresen, de NEM akkor, amikor az egekben a vérnyomásod, hanem amikor beállították normálisra.

2011. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nóra1234 válasza:

Itt az a fő kérdés szerintem, hogy a külső hatás mennyi ideig tart? Ha csak éppen ma vagy valami miatt ideges (gondolom az idegeskedés miatt van a magas vérnyomás), akkor ezt túl kell élni sajnos, illetve a gyógyszertárban természetes alapanyagú nyugtatót lehet venni, kapszulát vagy teát.

Viszont nekem nem tetszik a 180/100. Ez azért elég magas, gyógyszer nélkül 40-50 értéket nem tudsz levinni.

Én a következő természetes módokat ismerem, de ezzel csak minimális értéket tudsz csökkenteni (kb. 4-5):

Fokhagyma, szeszes ital ("A mérsékelt alkoholfogyasztás is jó hatással van a magas vérnyomásra, azonban tanácsos óvatosnak lenni, napi 3 alkoholos ital, már emeli a vérnyomást!"), sószegény étrend.

Azért mérd mostantól rendszeresen a vérnyomásod, a magas vérnyomás nagyon veszélyes sajnos.

2011. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
egyél hagymát. Igyál bort
2011. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!