Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz ez? Műtéthez a műkörmöt...

Igaz ez? Műtéthez a műkörmöt el kell távolitatni?

Figyelt kérdés
"Mivel a vér oxigénszintjét ellenőrző eszközt a kézujjra kell erősíteni, a kórházba menetel előtt a körömlakkot és a műkörmöket el kell távolítani. Az eszköz ekkor pontosabban mér. Értékeinket szintén otthon kell hagyni."
2011. júl. 13. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezt énis hallottam. Hát ez van.
2011. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha fognak az ujjadra tenni olyan reflexre reagáló eszközt akkor lekell venni a körmöt, mert nézik hogy színeződik el stb.

Szülésnél is le kell magzat miatt, meg szintén azt nézik hogyan színeződik el mert abból tudnak következtetni.


Mi a lóf*sznak a műköröm, büdös műanyag :D fúj

19/F

2011. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Értékeidet azért érdemes otthon hagyni mert semelyik kórház nem vállal érte felelősséget,és bizony előfordulnak lopások.

Régen is így volt.Régen a körömlakkot lemosták ha te nem tetted meg,mert szükség volt arra,hogy a körmeid láthatóak legyenek.

Mivel nem minden esetben helyeznek az ujjadra vér oxigénszintjét ellenőrző eszközt így volt már eset,hogy a műköröm fent volt a műtét alatt.

Amikor engem műtöttek orrmandulával nem volt semmi az ujjamon,bár én nem hordok műkörmöt.,és nem volt lakkozva sem a körmöm.A sógornőmet nemrég műtötték szintén mandulával,és neki van műkörme amit nem kellett levennie.Annyit mondott,hogy zacskót húztak mindkét kezére.

2011. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok,életembe most tetettem először műkörmöt,és 2 nap múlva műtenek laparoszkópiával-epekő eltávolításom lesz.Erről ennyit,akkor levetetem még ma,2 napig volt műkörmöm ezek szerint.....
2011. júl. 13. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:
muszáj lesz, mert az anesztesnek látnia kell a körmöd színét, nekem is le kellett mosnom műtét előtt, bár nekem nem ilyen műtétem volt, de akkor is le kell...
2011. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oké,köszi.nincs ebből semmi baj,csak jó lett volna előtte tudni,és akkor utána tetetem fel.de mindegy....
2011. júl. 13. 14:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs körömágyhosszabbítás, tehát csak átlátszó anyag van a körömházon, akkor maradhat. ellenkező esetben sajnos le kell szedni. Tavaly műtöttek, akkor ezt mondta az aneszteziológus. De elvileg kellett menned műtét előtt vizsgálatra, akkor nem kérdezted meg?
2011. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még csak vérvételen voltam,holnap megyek az összes vizsgálatra,és pénteken reggel műtenek.A körmeimet leszedettem.Azzal már nem lesz gond,a náthámmal annál nagyobb azt hiszem.
2011. júl. 13. 19:43
 9/10 anonim ***** válasza:
milyen műtéted lesz?
2011. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintetek lábkörmön a gél-lack maradhat? :-)
2013. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!