Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szorulásom volt iszonyat...

Szorulásom volt iszonyat módon, lehet ezután valami baj?

Figyelt kérdés
Tegnap szorulásom volt és annyira fájt, hogy el nem lehet mondani, nagyon erőlködtem is de nem lett semmi, vettem be hashajtót, de nem hatott. Ettem barackot meg ittam meleg vizet, de semmi nem lett. Ma megint ez volt nagyon fájt, de annyira szörnyen nem mint tegnap, viszont pont előtte vettem be hashajtót és kijött egy kis adag amin volt egy pici vérfolt. Most iszom a sok vizet. Mit tegyek, hogy legközelebb ne legyen szorulásom?? A nagy erőlködéstől ugye nem lesz bajom?
2011. júl. 3. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Aranyered lehet.
2011. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jajj és azt kihagytam, hogy még most is fáj a fenekem, de szerintem ez csak attól mert nagyon megerőltettem magam:(
2011. júl. 3. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld elkerülni, h szorulásod legyen.

Ha nagyon erőlködsz és nem jön, hagyd a francba, mert csak rosszabb lesz. Ha viszont ingert érzel, azonnal menj, és akkor nagyobb eséllyel kijön.

2011. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért lenne aranyerem? Ha mégis az lenne annak mi a tünete? Egyébként nem szokott szorulásom lenni, mert mindig minden nap volt, csak most volt egy műtétem és keveset ettem, ezért nem volt székletem.
2011. júl. 3. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen már velem is előfordult, biztos olyan kaját ettél és úgy ittál folyadékot, hogy ilyen szerencsétlenül jött össze, nem hinném, hogy különösebb gond lenne. A hashajtó nálam is hatástalan volt, parasztvakítás. Próbáld ki a Hunyadi János keserűsós ásványvizet, vagy keserűsót keverj el vízben, mindkettő olcsó, de eszméletlen hatékony béltisztítást eredményez. Néha azért sem árt megcsinálni, hogy kitisztuljon a bél és könnyebben tudjon működni. Viszont ha az előző megoldást alkalmazod, arra a napra ne tervezz semmi programot, mert 3-4 órán át a WC-re fogsz szaladgálni.
2011. júl. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. Ki fogom próbálni! Mondjuk már vettem be guttalaxot és voltam egy csomószor wc-n. Úgyhogy alakul a helyzet. :) Köszi még1x
2011. júl. 8. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:

A túlzott erőlködéstől valóban aranyeret kaphatsz.

Sajnos nekem azóta van, hogy hasonlóan jártam mint te.

A kevés vér is utalhat erre.

Persze nem kell megrettenni ettől. Vagy rögtön proktológushoz futni. Lehet, hogy csak nagyon enyhe.

Ha pirulaszedő típus vagy, akkor rutascorbint esetleg szedhetsz.


A lényeg inkább, hogy kellő folyadékbevitelt biztosítsd az emésztésedhez. És a rostokat se hagyd ki a táplálékodból.

2011. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És bármi is épp a trend, meg akármilyen gonosznak nevezik a koleszterint. A zsírt sem szabad elhagyni a táplálékból. Lehet az hidegen sajtolt növényi zsír (olaj) is.

Nem a sok vegyszarral teletömött margarint, meg frissfölt és hasonló műkészítményeket enni.


Jah igen! Az emésztéshez rengeteg folyadékot használ a szervezet. Amit később ismét felszív, de addig szükség van rá, hogy legyen némi tartalék.

Ha nincs elegendő, akkor ahonnan tud, onnan szívja fel. Ez lehet, mondjuk a bélsár is. Így aztán nagyon megkeményszik a széklet.


(Nem vagyok orvos. Úgy kezeld minden szavam!)

2011. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!