Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 18 éves kor után megszűnt a...

18 éves kor után megszűnt a tanulói jogviszonyom és nem dolgozok. A családi pótlék még jár. Jogosul vagyok a Tb kártyára?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tb kártyára igen, de sem családi pótlékra nem vagy jogosult, sem a tb-t nem fizeti utánad senki
2011. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Irány az apeh, és jelentkezz, h magadnak fizeted a TB-t...különben az orvosnak perkálhatsz súlyos tízezreket...ja, és az államkincstárnak is szólj, különben egy összegben fogják visszakövetelni a jogtalanul felvett családit.
2011. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A családi pótlék folyósítását - ha nem tanulsz tovább - úgyis meg fogják szüntetni. Még 45 napig biztosított vagy (tehát ingyenesen ellát az orvos), aztán ha nem is tanulsz és munkahelyed sem lesz, jelentkezned kell a Munkaügyi Központban ahhoz, hogy az Önkormányzat - rászorultsági alapon - átvállalhassa a járulékfizetést (gondolom nem Te szeretnéd fizetni?) :)
2011. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Az önkormányzat csak abban az esetben vállalja át, ha a szülőknek nincs/nem elegendő a keresete. Én is így jártam, közölték, h regisztrálnak, mint munkanélküli, de semmit nem fizetnek, és semmi támogatásra nem vagyok jogosult, mivel mindkét szülőm dolgozik (minimálbéren vannak). az nem érdekelte őket, h mennyit keresnek, mivel "két fizetésből nehogymár ne tudjunk kiszorítani 5000 Ft-ot a tb-re"

2011. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem igazán értem amit mondasz, ugyanis a lányom is épp ebben a helyzetben van, és ki sem kellett töltenie a család jövedelmi helyzetére vonatkozó részt, ugyanis közölték vele, hogy Ő akkor is "külön élőnek" számít ha itthon lakik, mert semmilyen jövedelme és vagyona nincs, a szülő pedig már "külön háztartás" :)Nem tudtam, hogy ez máshol esetleg másként működik? Egy pályakezdő, aki felnőtt korú és nincs munkahelye, de a szülő már nem köteles eltartani (hisz felnőtt korú), úgy gondolom nagyon is "rászorultnak" számít! :(
2011. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben voltam, pályakezdőként, állás nélkül, és megkérdezték, h a szüleim dolgoznak-e, mondtam, h igen, és ez volt a válasz. Az nem érdekelte, h mennyit keresnek, meg semmi egyéb, kb kiraktak az irodából, hogy akkor semmilyen támogatásra nem jogosulok, menjek az APEH-ba a tb csekkekért, mert ha nem fizetem, majd a behajtó jön érte. Egyébként ez Vácon volt.
2011. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Családi nem jár, TB nem jár.

Jövedelmem 0, levelezőre kerülök át, pech, mert még fizethetem a TB-t is.

Senkit nem érdekel ki vagy és mit csinálsz, éhen halsz-e vagy sem. Ha be vagy regisztrálva Munkaügyinél és egy évig semmilyen módon nem kapsz állást (és ebben nincs benne a finnyáskodva válogatás ugye), akkor elvileg jogosult vagy segélyre meg átvállalják, bár lehet módosítottak valamit. Megnézed a jogszabályban, vagy megkérdezed, és kiderül, mert sok verziója van a dolognak igazából.

De inkább derítsd ki tutira, elég szar lenne egyben kifizetni esetleg több havi TB-t.

2011. jún. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint ez "Önkormányzat-függő"? Lehetséges, nem vitatom (és elég szomorú). Az biztos, hogy a pályakezdők esetében 1 év sikertelen álláskeresés után kaphatják meg azt a kis 28.500 Ft-ot, amit január előtt még ún. "rendelkezésre állási támogatásnak" hívtak. (jelenleg már elfelejtettem mi lett a neve). Mindenesetre újra ki kellett tölteni hozzá az összes formanyomtatványt, és most sem kellett nálunk a szülők vagyoni helyzetéről nyilatkoznia a lányomnak. Ő egyébként 2 éve diplomás pályakezdő álláskereső, már beiskolázta egy tanfolyamra anno a Munkaügyi Központ, s a tanfolyam idejére kapta a min.bér-nek megfelelő összeg 60%-át talán (amiből vonták a járulékot, tehát addig nem volt gond) s ez után kellett jelentkeznie az Önkormányzatnál, ahol szó nélkül átvállalták a további járulékfizetést. (Ez egyébként Debrecen!)
2011. jún. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 18:48 biztos jól mondja, tapasztalat. Nem tudom máshol hogy megy, de érdemes bemenned az önkormányzathoz, és megkérdezni.
2011. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 17:43

Miért? szerinted a többiek hazudnak???? Hidd el, nagyon jó lenne, ha kaptam volna támogatást, és nem kellene fizetni a tb-met, de nem kaptam, mert úgy gondolták, h ki lehet szorítani azt a pénzt.

2011. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!