Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltört a nagylábujjam. Mit...

Eltört a nagylábujjam. Mit tudnak vele csinálni?

Figyelt kérdés

Nem tudunk kimenni a kórházba, mert csak két faluval messzebb van... :/

Csinálnának vele valamit, vagy elég, ha itthon kenegetem fastum géllel és vigyázok rá?


2011. jún. 20. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a lábgyűrűsujjam törött el két éve. :)

Nekem hozzákötözték a mellette lévő lábujjhoz. Szerintem a nagylábujjat is hozzá lehetne gézzel kötözni a második lábujjhoz. Tedd azt, kenegetni felesleges, pláne fastummal. Inkább jegeld sokat, ne nagyon mászkálj és kötözd hozzá a mellette lévőhöz.

2011. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jobb megnézetni.HA rosszul forr össze az sem jó.Amúgy lehet h csak zuzódás.Ha ferde akkor irány doki.Amúgy addig rögzítsd hozzá a melletelévöhöz.Általában nem szoktak vele foglalkozni,de nekem van ismerösöm akinek begipszelték a lábát miatta,gondolom a sérülés jellegétöl függ.Ja és még valami,ha indokolt szoktak adni trombozis elleni injekciosorozatot is,szóval jobb lenne ha látná valaki.
2011. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


A nagylábujj törése veszélyes lehet, ezért azt mindig gipszelik! Sajnos, muszáj leszel vele kórházba menni! mégpedig azért, mert különbözik a többi lábujjtól annyiban, hogy csontvelőt tartalmaz a csontja. ezért, ha eltörik, velő kerülhet az ércsatornába, és zsírembóliát kaphatsz!

Ez egy veszélyes szövődmény. Nyugodtan olvass/kérdezz utána, ha nem hiszed. Nem véletlenül gipszelik be.

Ha a többi lábujj eltörik, csak a mellette lévőhöz rögzítik hozzá, de ezt be kell gipszelni. keress valakit, aki bevisz a kórházba!

2011. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha feldagadt, belilult egy kicsit és fáj, akkor eltört nem?
2011. jún. 20. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy eltört, lehet, hogy csak zúzódás. Nem valószínű, hogy begipszelik, még ha eltört, akkor sem.
2011. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi történt vele ? Mert ha van rajta seb , akkor be kell menni a kórházba . :S
2011. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
legrosszabb esetben levágni.
2011. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!