Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S. Leégtem a napon és...

S. O. S. Leégtem a napon és nagyon viszketek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerdán reggel 10től este 5ig a strandon voltam és nem kentem be magam, nagyon leégtem és ma elkezdtem nagyon viszketni, de annyira ,hogy nem birok megmaradni 1 helyben :S:S:S Tudtok valamit mondani ami segítene?

Kösz


2011. jún. 16. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz.
2011. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Skócia újra szabad lesz általunk
2011. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ma mar nem tudsz orvoshoz,patikaba menni,bekenheted magad joghurttal.
2011. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a tejföl, joghurt, egyéb tejtermék hülyeséget felejtsétek már el! A tejtermékekben olyan baktériumok vannak amik a beledben pozitív hatásúak, de az égett bőrfelületre nem szabad kenni, ott fertőzéseket okoz! Inkább tegyél, rá hideg vizes borogatást, vagy ha van valami aloevera tartalmú kenőcs azzal kend be, de egy sima testápoló is megteszi, amíg nincs napégésre való kenőcsöd.
2011. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat !

Most neogranormonnal kenem meg panthenol-al de nem sokat érnek úgyan úgy viszket tovább :/

Az nem lehet hogy kivan száradva a bőröm és azért??:O:O

2011. jún. 16. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, h erre nm gondoltál? Manapság nm szabad úgy kimenni, h nm kened be magad legalább 30faktorossal, naon káros a napsugárzása (uvb uva). A bőrt is rongálja..ect..

Menj orvoshoz, addig használj vmi kenőcsöt pl: Neogranormon.

A bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő hatást bodza-, zsálya-, rozmaring- vagy kamillavirágos főzettel is elérhetjük. Napégés után – szárító hatásuk miatt – a tonik és a szappan használata sem tanácsos. Arctisztításhoz használjunk citrusféléket, például grapefruitot. Lehetőleg kerüljük a zsíros krémeket, mert gátolják a hőleadást. A megpirult testre használhatunk gyógynövény (pl.: kamilla, jojoba, aloe vera) tartalmú testápolókat. Nemcsak kellemesek, de bőrnyugtató hatásuk miatt is ajánlottak. Ha a szemhéjunk is leégett, tegyünk rá reszelt krumplit, amely pótolja az elveszített vizet.

2011. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem kerüljük a napot 10 és 15 óra között..

2011. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Amúgy 14 vagyok :/

2011. jún. 16. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor tudnod kéne.. Legközelebb légy óvatosabb!
2011. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!