Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Halál esetén mit mondjunk?

Halál esetén mit mondjunk?

Figyelt kérdés

SOS!!!Tettem már fel hasonló kérdést,traumatológus vagyok, de most más a helyzet. Legtöbbször az orvos szokta közölnia rokonokkal a rossz hírt, nem pedig az ápolónők.



Hogyan kell azt elérni hogy a rokonok lássák hogy nekünk is mennyire megterhelő és mennyire sajnáljuk? Sok kollégám teljesen kőszívű bár én még nem közöltem halált senkivel.

Az ő módszerüket ellenzem hogy gyorsan ledarálni, legyünk túl rajta hogy aztán mehessünk az orvosiba dumálni. Természetesen nem ez megy nálunk, de a kollégák már csináltak hasonlót (én nem).

Pl. így valahogy: "mi megtettünk mindent, de a férjének a szíve már súlyosan károsodott volt...." nem?????


2011. máj. 18. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Előszöris foglaljanak helyet.

Kérem legyenek megértők, mi mindent megtettünk a férje életéért de sajnos már nem lehetett megmenteni. Nagyon károsodott volt. Mégegyszer elnézést kérünk.

Ha pszihiátriai kezelésre van szükség a feldolgozásra nyugodtan szóljon.

2011. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég, ha nem vagy bunkó. Nem kell túljátszani, hogy mennyire sajnálod, senki nem várja el, sőt nem is hiszi el, hogy teljesen odáig vagy egy vadidegen ember halála miatt. Ha meg látják, hogy nem őszinte a sajnálat, az még rosszabb, mintha simán részvétet nyilvánítasz.


Természetesen elhiszem, hogy a haláleset megterhelő az orvosnak is, de ez nem tartozik a hozzátartozókra. Szerintem.


Megint más az, amikor az orvos részvétnyilvánítás nélkül közli, hogy meghalt a beteg, majd ott állsz döbbenten, és hallod, hogy kb. 20 mp múlva az ápolónővel röhög 2 méterrel odébb. Ez már a bunkóság kategória, az megint más.

2011. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel az orvosnak sem sikertörténet, ha meghal a betege, így teljesen életszerű az, ha őszintén sajnálja és ezt ki is fejezi. Valóban nem kell túldramatizálni, de a hozzátartozók mindenképpen megérdemlik, hogy udvariasan, sajnálatot is kifejezve, de tárgyilagosan közöljék velük, hogy elhunyt a hozzátartozójuk. És részletes tájékoztatást kapjanak arról, hogy mi volt a baj, mit tettek az orvosok és miért nem sikerült megmenteni a beteget. Ezt követően még egy őszinte részvétnyilvánítás sem giccses. A halottszállítók is azzal kezdik, ha belépnek egy lakásba, ahonnan elviszik a halottat. És megérdemlik a hozzátartozók, hogy az orvos egy ideig minden figyelmét rájuk fordítsa, felajánljon mindennemű segítséget és támaszul szolgáljon. Én etikai vétségnek tartom azt, hogy fél mondatban ledarálják, aztán röhögcsélnek tovább.
2011. máj. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nő akkor kopogj be hogy ő az özvegy, volt (név,pl.:)Károly felesége?

azt mondja nem

DE IGEN xd

2011. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!