Fejsérülés esetén miért nem csinálnak CT-t?
Sajnos most történt a második ilyen eset a környezetemben. 60 év alatti rokon, hanyatt esett két napja, látszólag nem volt komoly, a tarkóján volt egy kis vér csak.
Ma meghalt, már inoperábilis volt, annyira szétterjedt a vérzés az agyában (a homloklebeny csapódott neki a koponyának, mára érte el a kisagyat is a vérzés, illetve mostanra lett akkora a nyomás, hogy reggel már nem tudták felébreszteni).
Ha két nappal korábban CT-t csinálnak, akkor még egy egyszerű subduralis hematoma (kemény és lány agyburok közötti vérzés) lett volna, ami lecsapolható és gyógyítható.
Hasonló módon halt meg évekkel ezelőtt egy akkor 22 éves ismerősöm. Neki autóbalesetben keletkezett fejsérülése, de rajta se volt látható jel. Hazaengedték, néhány nap múlva már kómában volt, őt se tudták már visszahozni...
Érthetetlen számomra, hogy egy fejsérülést, amit elég egyszerű beszerezni (csúszós járda, biciklizés, autóbaleset, bármi), ennyire lazán vesznek az egészségügyben??
Ezt én sem értem,nem tudom melyik kórház(ak)ban történtek ezek a sajnálatos mulasztások,nálunk pl minden fejsérülésnél van CT.
Gondolom a spórolás miatt lettek elhanyagolva az ismerőseid,szégyen és gyalázat,hogy a 21.századi Európában ilyen megtörénhet .
Csak az agy bevérzése tipikusan az az eset, amikor kívülről nem látszik semmi. A sérült maximum szédül. Mire előjönnek tünetek, addigra már nem lehet segíteni rajta. (lásd a két példát)
A lovas eset is durva, ott is lehetett volna törés nélküli vérzés a lány agyában. Ezt ránézésre tényleg nem lehet megállapítani, csak CT-vel (legalábbis úgy tudom, más nem mutatja ki a vérzést vagy nyomásfokozódást)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!