Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi fér bele az egészségbiztosí...

Mi fér bele az egészségbiztosításba?

Figyelt kérdés
Egy biztosítós hölgy azzal rémisztgetett, hogy ha nem kötök külön biztosítást az egy éves kisfiamra, akkor a későbbiekben a legtöbb orvosi, kórházi ellátást (mandulaműtéttel példálózott) külön fizetni kell, mert azt nem támogatja a tb. Mit tudtok erről?
2011. máj. 11. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hogy baromság és jólfelkéne jelenteni a fogyasztóvédőknél azt aki ilyen aljas módszerekkel akar rádtukmálni egy biztosítást.

Európában mindenhol fizeti a TB az alapellátást (és ebben benne van a mandulaműtét is és a sugárkezelés is)

Amit nem fizet azok a plusz szolgáltatások,külön szoba, drágább fogtömés....

Ettől itt sincs eltérés és nem is lesz.

2011. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Érdekelne a rendelet, vagy a felsorolás, hogy mi tartozik bele a tb által támogatott ellátások körébe pontosan, de én sajna nem találtam meg a neten (mondjuk órákat nem is tudtam a keresésével tölteni). Ha valaki ráakadna egy ilyen oldalra, kérem, ossza meg a linket velem. Köszönöm.

2011. máj. 11. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:

A biztosítók felügyeletét a PSZÁF látja el.


Ez a jogszabály sorolja fel, hogy mit támogat a TB:

[link]


A II. fejezettől.

2011. máj. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Ez megnyugtató. Én nem jelentem fel a hölgyet, de felhívom, és tájékoztatom a tévedéséről.


További szép napot nektek!


Adrienn

2011. máj. 12. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!