Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegállomány papír. Ez...

Betegállomány papír. Ez tényleg így helyes (így működik), vagy csak szórakozott velem?

Figyelt kérdés
A kisfiam beteg lett, elvittem orvoshoz. Kiírta úgy, hogy ha jobban lesz, vigyem vissza. Kértem tőle betegállományos papírt a mai napra (kedd), mivel holnapra szabim van, aztán meg csütörtök-péntek apa otthon lesz, hogy vigyázzon a kisfiúra. A főnököm azt mondta, hogy ha úgyis betegállományban vagyok, akkor kérjem a holnapi napot is táppénzre, így megmarad a szabim. Erre felhívtam a dokit, aki azt mondta, nem ad, csak akkor, ha visszaviszem a gyereket és addig a napig. Na most, ha pl. péntekre lesz jobban, akkor apa otthon lesz, de én is - feleslegesen kivett 2 nap táppénzzel. Persze ebből nem kértem. (Kell a pénz.) Ezt a doki jogosan csinálta így, vagy csak felhúzta az orrát, amiért ki kellett volna javítania a táppénzes papíromat?
2009. márc. 10. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jogos amit csinált. Ugyanis a táppénzes naplóban nem lehet csak úgy javítgatni mint pl határidő naplóban. Ez egy nagyon szigorú vezetésű napló.Úgy tud táppénzre venni a következő napra, amikor szabadságon lettél volna, hogy egyszer kiír holnapra és ismét bevesz. S mivel egy-egy napokra nem lehet csak úgy kiírogatni ezért mondta, hogy addig ír ki amíg beteg a gyerek. Két választásod van, vagy elfogadod, hogy ez így lesz ahogy ő mondta. Vagy megbeszéled a munkáltatóval,hogy adja ki a szabadságod. Vagy megoldod a holnapi napot valahogy ,hogy te tudj dolgozni menni.

Legközelebb ilyenkor ha beteg a gyereked kérdezz rá a munkáltatótól,hogy táppénz vagy szabadság. Mert akkor már tudod mondani az orvosnak ,hogy mit akarsz. Van-e valaki aki vigyáz a gyerekre.

2009. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még annyit ha nem így csinálja az orvos ahogy írtam, akkor őt büntetik meg nem téged, vagy a munkáltatód. Sajnos ez van:((
2009. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!