Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MI van akkor ha valakit...

MI van akkor ha valakit műtenek, és pont akkor jön meg/ van meg a menstruációja?

Figyelt kérdés
Nagyobb műtétre gondolok, ami után több napig fel sem kelhet az ágyból. El sem tudom képzelni h ilyenkor hogy oldják meg a dolgokat.
2009. febr. 25. 16:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, h mondjuk kiírják 10-én műtétre, és előtte való nap jön meg neki, vagy aznap.
2009. febr. 25. 16:52
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam régen...


szerintem egy átlagos nőnek normális a ciklusa tehát előre tudja mikor jön meg, ilyenkor esetleg kérheti a nőgyógyászát, hogy adjon olyan tablettát, ami késlelteti. Bár nem tudom azt hogyan lehet... mert műtétnél felléphet bármilyen egyéb reakció az akkor kapott szerekkel.


Szóval én is kíváncsian várom a válaszokat.

Remélem nem kerülök ilyen helyzetbe soha, nem lehet kellemes.

2009. febr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, milyen műtét. Agyműtétnél, vagy gerincműtétnél szerintem nyugodtan lehet betét a bugyiban. A vérzéseknél nagyon vigyáznak már, nem hiszem hogy emiatt elvérezne valaki, ha erre vagy kíváncsi.

Ami gáz lehet, az petefészek műtétnél. Na ott nem tudom, mi van.

2009. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
jaj, és azt kihagytam, hogy hát igen a nővérkék munkája igen pocsék, ha ki sem kelhet az illető az ágyból, akkor a higiéniai dolgokat ők oldják meg. de hát biztos hozzá vannak szokva (brrrr...), mikor naponta cserélik a 70-80 éves, vagy épp deréktól lefelé bénult emberek pelenkáját...
2009. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mentem a dokihoz megtervezni az időpontot, amikor az első napom volt a ciklusban. Igy a következő hétre tettük a műtétet. Ez azért is fontos, mert még a peteérés előtt megműtöttek. Mert lehet, hogy valaki terhes, csak még nem tudja és esetleg elvetélne a műtét miatt. De igy, hogy pé előtt volt a műtét, közvetlen a mensi után, minimális lett az esélye a terhességnek. Ezért van az, hogy ilyenkor műtéti tervet kell késziteni. Persze ez csak akkor lehetséges, ha nem vészhelyzet van és lehet várni a műtéttel. Egy nő meg úgyis tudja, hogy a ciklusban éppen hol tart.
2009. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Csakhogy az a baj, hogy esetleg a műtét miatti idegeskedés miatt a ciklus felborulhat, és épp megjön a műtét előtt. Korábban hallottam, hogy emiatt elmaradt műtét, nem tudom, mostanában hogy megy.
2009. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Semmi problema,ha barmilyen fajta mutet kozben is megvan nyugodtan lehet hasznalni betetet/hasznald a sajat bugyidat,ne a korhazit,ugysem veszik eszre!-jo tanacs/,tampont nem lehet hasznalni!Ha vmilyen noi -mutetet vegeznek,soha nem csinaljak akkor amikor megvan/ha csak nem kaparas v.hasonlo/Egyebkent,a korhazban a betet csere is a noverkek dolga,ha neked nem szabad felkelni az agybol!!!Pl./szules utan is a noverkek cserelik a betetet,ha vki kap epiduralis erzestelenitot/.A menstruacio termeszetes folyamat,nem szabad szegyenkezni miatta/foleg nem orvos-v.noverek elott!/
2009. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%
"Ha vmilyen noi -mutetet vegeznek,soha nem csinaljak akkor amikor megvan/ha csak nem kaparas v.hasonlo" - ha menstruál, akkor hogy lehetne terhes? :DD
2009. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Utolsónak üzenem, hogy én a terhességem 3. hónapjáig menstruáltam rendben. Nem is gyanakodtam arra, hogy terhes lehetek. Aztán egyszercsak közölte az orvos, hogy 16 hetes kb. a baba, amikor elmentem, mert nem jött meg a következő hónapban.

Hát igy lehet terhes valaki, aki menstruál.

2009. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az "kirívó eset"... Normális esetben nincs menstruáció terhességkor. Ezt Te is tudod! Csoda hogy nem vetéltél el, mert azt is tudjuk, mi a menstruáció. (méhnyálkahártya megvastagodása, majd lelökődése és a petesejt hogy, hogy nem a méh megvastagodott nyálkahártyájába ágyazódik be.)

Elég érdekes, hogy nem vetted észre, hogy terhes vagy :) Ráadásul 16 hétig... :))

2009. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!