Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Arcüreg átmosás? (kérdés túl...

Arcüreg átmosás? (kérdés túl rövid)

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék tapasztalatokra,véleményekre... Bármilyen hasznos infót szívesen meghallgatnék!
2011. márc. 24. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi extra. Beleültetnek (félig fektetnek) egy fogorvosi székhez hasonló székbe, és két kis csövet vezetnek fel az orrodba. nem mondom, hogy a legkellemesebb élmény volt életemben, de nem gáz. Utána bevezetnek vizet (gyógyszeres víz, ha jól tudom). Nem éreztem semmi különöset, csak mintha "mászkálna valami" az orrom mögött. Kicsit langyos lett az arcom. Utána leszívták a vizet (kb 5 perc múlva). Még kicsit jött a víz az orromból, de nem volt súlyos. És tényleg segített az egész, rögtön kaptam levegőt, megjavult az orrhangom, stb.
2011. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A válaszolóhoz kérdésem: használnak ehhez tűt?


Gyerekkoromban arcüreggyulladásom volt, és emlékszem, hogy egy tűt szúrtak fel és csak a fájdalom maradt meg emlékként. Már többször mondta a doki, hogy ki kellene tisztítani az arcüregem (folyamatosan náthás tüneteim vannak), de rettegek elmenni.

2011. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

18:26-nak:

Úgy tudom, hogy az felszúrásnak számít, akkor csinálják, ha már nagyon gennyes és gyulladt az arcüreg, ezesetben valóban lidokainoznak és orron keresztül belefúrnak az arcüregbe, azon a tűn keresztül mossák ki.

Nekem nem volt gyulladt, se gennyes, csak besütött (értsd: leszáradt) váladék, ami miatt megmaradt az orrhangom, ezért kellett. nekem csak egy műanyag csövecskét nyomtak fel (illetve kettőt, egyet-egyet oldalanként).

A felszúrásról elfeledkeztem, nos, ha annyira súlyos a helyzet, akkor valóban szúrnak, arról azt hallottam, eléggé fáj, ráadásul ha egyszer felszúrnak, onnantól többször fel kellhet.

2011. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!