Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs valami, ami gyorsítja...

Nincs valami, ami gyorsítja az égési sebek begyógyulását? Egyetemista vagyok, laborban dolgoztam és eléggé megégettem a kezem.

Figyelt kérdés
véletlenül megfogtam egy túlhevített porcelántálat :S a hüvelykujjamon egy iszonyat nagy vízhólyag van, nem tudok vele fogni, csillagokat látok. orvoshoz nem akarok menni. nincs rá vmi spec krém vagy spré vagy akármi amitől rendbejön?
2009. febr. 23. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

hideg víz, hó, jég..stb. Orvoshoz ne is menj, több órát ülsz, majd közlik, hogy hűtsed, ne nyisd fel a sebet.

Állítólag az aloverás készítmények segítik az égési sebek gyógyulását. A legfontosabb hűteni!!!

2009. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg védeni a sebet, de úgy, hogy szellőzzön. vízzel már ne hűtsd, az csak az elején kell, mostmár csak feláztatná a sebet.

szedj nagyon sok c vitamint, és később, ha hegesedik, naponta párszor neogranormont is érdemes rákenni.

2009. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én gyorsétteremben dolgozom, szóval majdnem mindennaposak ezek a "balesetek" nálunk, sajnos...ha nagyon feszül a hólyag, érdemes fertőtlenített tűvel egy icipici lyukat szúrni(persze tudom, hogy ezt elméletileg nem szabad, de ha már annyira feszül, hogy megőrülsz...)de NE szedd le róla azt a bőrdarabot semmmiképpen se!Napközben kösd be az ujjad, de éjszakára hagyd szellőzni. Érdemes rá venned aloe vera kenőcsöt, vagy körömvirág krémet, nekem ezek szoktak segíteni, minden gyógyszertárban beszerezhetőek, sose árt, ha van ilyened:)Jobbulást, remélem gyorsan túl leszel rajta!
2009. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Maga az aloe vera növény is csodákra képes, a leveléből le kell vágni és azzal a nyálkával kenegetni a megégetett felületet, én nyáron a strandol nagyon megégtem, és 3x este bekentük és begyogyult, még fel sem holyagosodott. a másik tippem az ugynevezett KÉK KRÉM, ha jol tudom egy svájci cég terjeszti, mindenféle égési, horzsolás, pattanás...midenre jó!
2009. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
havat semmiképpen se rakj rá(olyan koszos, hogy csak elfertőznéd a sebet), sőt semmi vizes dolgot, mert csak feláztatja a sebet, ahogy előttem is írták!
2009. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) vettem aloe verát már a tollat legalább meg tudom fogni :D
2009. febr. 23. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
neogranormon krém
2009. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
panthenol spray!
2009. febr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!